Wuwejův zápisník

Mé oblíbené aplikace pro Android

26.02.2015 00:01, Wu | telefony | komentáře -

Podobně jako článek o novém telefonu je i tento spíše pro mě samotného, jako evidence – ale možná mezi aplikacemi najdete i něco, co se hodí vám. A naopak, rád uvítám v komentářích vaše doporučení.

Systémové

Battery Solo Widget – Android už sice ukazuje stav baterie v procentech, tenhle widget ale navíc měří teplotu a kreslí grafy včetně predikce.

GhostCommander se Samba/CIFS pluginem – dvoupanelový správce souborů; kdo si na kopírování z panelu do panelu jednou zvykne, těžko si odvyká. Samba/CIFS modul mi umožňuje pracovat se síťovým diskem; u telefonu, který neumí fungovat jako USB mass storage, životní nutnost.

Folder Shortcuter – android neumožňuje dávat na plochu odkazy na složky – a jak se rychle dostávat k PDFkám, která si do mobilu nahraju?

OS Monitor – některá z verzí Androidu neobsahovala widget s přehledem aktivních aplikací a možností je zavřít (aby nespotřebovávaly výkon a potažmo výdrž baterie). Tehdy jsem nainstaloval OS Monitor.

Protože jsem si k telefonu pořídil externí klávesnici, nezbylo než si koupit External Keyboard Helper Pro. Asi jako jediná aplikace totiž umí pro externí klávesnici nastavit qwertz, bez které bych byl při psaní všemi deseti a česky nahraný.

Telefon a SMS

Call Confirm – Vytočit někoho omylem už také není tak snadné jako dřív, ale na ujišťovací dialog – jestli opravdu chci volat – jsem si zvykl.

Call Logs Backup & Restore – při přechodu z telefonu na telefon chci přenést i historii volaných čísel.

SMS Backup & Restore – o SMS zprávách nemluvě (telefonní seznam naštěstí android exportovat a importovat umí sám).

Záznam Hovoru – inu, jsou situace, kdy nahrávka přijde vhod.

Missed Call Reminder – opakované připomínání zmeškaných hovorů a příchozích SMS. Většinou potřebuji mít telefon ztišený, a čím novější, tím hůře vibruje. Tohle dost zvyšuje šanci, že se o zmeškaném hovoru dozvím už za deset minut a ne za dvě hodiny.

Multimédia

MX Player – kdyby náhodou, abych měl čím přehrát video.

EZ Folder Player Free – adresářový hudební přehrávač pro počítačovou zombii.

Gallery Refresh / Rescan SD – když jsem zjistil, že adresářový přehrávač hudby při procházení adresářů ty nově nahrané nevidí, ačkoliv tam jsou, byl jsem v mírném šoku. Naštěstí existují aplikace, které systém donutí reindexovat. Obvykle používám Gallery Refresh, ale poslední verze je nestabilní a padá, proto jsem si nainstaloval i alternativu.

Protože si na Twitteru hraju s fotkami a pochopil jsem, že se standardním fotoaparátem a twitter aplikací na jejich doladění nevystačím, mám tu na lomografii Retro Cameru, na lépe prokreslené fotky HDR cameru, k převedení na kresbu Painteresque, jako editor Fotor a na zmenšení před uploadem Photo & Picture Resizer.

Na prohlížení obrázků jsem ke standardní galerii přidal ještě QuickPic.

Informace a čtení

DIC-o Anglicko-český slovník – offline slovník se slovní zásobou více než dostatečnou. Proč offline? Protože pokrytí… už jste někdy zkoušeli brouzdat na železničním koridoru Praha – Brno?

G2Reader – pro jistotu; čtečku ale téměř výhradně procházím na počítači, je to pohodlnější.

CoolReader – čtečka knih; ještě před pár měsíci bych tu psal o iReaderu, jeho autor ale vydal novou verzi jen v japonštině a tak mi nezbylo, než hledat jinde. A je to dobře, protože CoolReader je lepší.

Mapy.cz – mapová aplikace, umí mít mapy offline včetně fotomapy, v terénu k nezaplacení (ne všude je dostatečné pokrytí na telefonování, natož na data).

Pocket – klíčová aplikace; všechny články ze čtečky, které si chci přečíst, ukládám do služby Pocket a pak je odtud čtu, na počítači, na tabletu nebo telefonu.

Internet

Chrome – internetový prohlížeč; používal jsem Firefox, ale byl nějak těžkopádný, chrome je svižné (na Dolphin browser jsem si nezvykl).

Twitter – alternativní aplikaci na tweetování jsem zatím nehledal – měl bych?

Ostatní

RealCalc – dokud člověk nepotřebuje spočítat odmocninu, s vestavěnou kalkulačkou vystačí. Tahle je vědecká.

MobisleNotes – online poznámky, které mají i webové rozhraní. Moc si toho tedy nepoznamenávám, ale když ano, tak sem, abych už to nemusel opisovat nebo složitě kopírovat na počítač.


Aktualizace 12. 2. 2017: jen pár změn, místo ES File Exploreru jsem začal používat Folder Shortcuter, na obrázky QuickPic a Photo & Picture Resizer a konečně pro podporu externí klávesnice External Keyboard Helper Pro.

12345
1424905260000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online