Wuwejův zápisník

Adresářový hudební přehrávač pro Android

07.08.2012 00:47, Wu | telefony | počítače | komentáře -

Nesnáším software, který si soubory řadí do knihoven a pracuje pak s knihovnou namísto adresářové struktury. Obecně jsem o tom psal v článku Počítačová zombie a soubory; platí to i pro správce fotek, ale naprosto mě to ničí u hudebních přehrávačů. Na PC jsem si samozřejmě rychle našel přehrávače, do kterých adresář přetáhnu a začnou hrát, na Androidu to bylo horší. Před rokem a půl, kdy jsem si takový telefon poprvé pořídil, se mi žádnou alternativu najít nepovedlo.

Od té doby jsem trpěl.

Trpěl jsem při nutnosti soubory otagovat, protože když jsem si hudební CD graboval do MP3, dost často v internetových databázích zavedené nebylo a já tak akorát soubory pojmenoval jmény skladeb.

Trpěl jsem při nutnosti otagovat kompletně včetně pořadí skladeb, jinak je vestavěný přehrávač přehrával v abecením pořadí.

Trpěl jsem při vybírání skladeb, protože alba a interprety znám podle jmen adresářů, ne podle tagů.

A trpěl jsem při nesmyslech a chybách v implementaci, kdy výběrové album, kde se sešlo několik interpretů, přehrávač mazaně rozsekal podle interpretů do deseti stejnojmenných alb, každé s jednou či dvěma skladbami.

Z naprosté rezignace - některá alba jsem v telefonu přestal poslouchat a prakticky hudbu neobměňoval, abych se nemusel s tagováním patlat - jsem se probral až minulý týden. Vlezl jsem na market, vyhledal „folder player“ a ejhle, vypadly nejméně tři. Vybral jsem ten s nejlepším hodnocením, EZ Folder Player Free, nainstaloval a od té doby jej spokojeně používám.

Konečně zase můžu k přehrání vybírat to, co jsem si tam nahrál.

12345
1344293220000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online