Wuwejův zápisník

Galaxy Nexus a náhodné vypnutí / restart

05.05.2012 20:37, Wu | telefony | počítače | komentáře -

Když se to stalo poprvé, nemohl jsem pochopit, o co vlastně jde. V půlce akce obrazovka blikla jako při vypnutí, displej zčernal a bylo po všem. Nevěřícně jsem stiskl zapínací tlačítko a opravdu, telefon začal startovat. Po nějaké době jsem se znovu dostal do funkčního stavu a zopakoval předchozí akci. Telefon zkolaboval podruhé. Aspoň že tedy můžu vyloučit chybu v hardware, protože je to softwarově zopakovatelné, což u špatných kontaktů, přehřívání apod., nebývá obvyklé.

Bohužel ale musím také vyřadit daný program z běžného používání. Cožpak o to, bez Dolphin browseru, který shodí telefon po zadání druhého znaku z email.seznam.cz, se obejdu. Ale čtečka elektronických knih iReader, v níž nelze skočit do menu?

Začal jsem tedy experimentovat. Nemůžou za to nějaké mnou nainstalované doplňky a rozšíření, nedělá to CallConfirm nebo CallReminder? Povypínal jsem je, zopakoval zmíněnou akci. Ne, tyhle programy to opravdu nedělají. Co na to internet? Chybu potvrzuje. Tady jsem se dočetl o vymazání cache - a opravdu, s vymazanou cache to vypadalo, že skok do menu v iReaderu telefon zvládne. Vypadalo to tak asi pět vteřin - pak se zrestartoval.

Jde nejspíš o nějakou chybu v Androidu 4 (konkrétně 4.0.2). V březnu na Mobilmánii psali, že je venku verze 4.0.4. Od té doby netrpělivě čekám na OTA update pro Galaxy Nexus (protože experimentovat s ruční instalací neznámého image se mi nechce).

Aktualizace 6.5.2012: já o vlku... a aktualizace je na světě. Včera večer se mi nabídla, samozřejmě jsem okamžitě akceptoval, po dokončení nahodil iReader, skočil do menu - a opravdu menu uviděl. Dolphin Browser zadání adresy email.seznam.cz také zvládl, tedy mohu konstatovat, že verze 4.0.4 tyto problémy opravdu vyřešila. Sláva!

12345
1336243020000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online