Wuwejův zápisník

Užitečné programy - zvuk

11.08.2010 23:43, Wu | počítače | komentáře -

Audacity je výborný opensource editor zvuku. A když si do něj nainstalujete sadu kodeků FFmpeg, dokážete s ním otevřít cokoliv včetně narušených nekompletních souborů (které produkuje např. SDP multimedia) a ukládat třeba do mp3.

Audacity

Jako hudební přehrávač používám Winamp, poslední verzi z dvojkové řady. Pravda, od jeho vydání v lednu 2003 už pár let uběhlo, ale má všechno co potřebuju a necpe mi co nechci (třeba knihovnu). S přidaným skinem TopazAmp se mi líbí i vizuálně.

TopazAMP

Ale abyste neřekli, jednou mě popadla snaha nějaký novější přehrávač najít. Použitelný je AIMP2, obsahuje i audio converter, tag editor a audio recorder. No jo. Jenže Winamp to není...

AIMP2

Editor tagů mp3tag - k tomu mě donutil mobil. Představte si, že Nokia N95 neumí přehrávat adresář! Její přehrávač dělá přesně to, co nesnáším- udržuje si knihovnu hudebních souborů podle jejich tagů. Takže než adresář nahraju do mobilu, musím zkontrolovat a opravit tagy, jinak hudbu nenajdu. Aspoň že mp3tag má pěkně vyřešené hromadné nastavování na základě jména souboru.

mp3tag

K převádění hudebních CD do mp3, čili ripování, se mi osvědčil FreeRIP.

FreeRIP

12345
1281562980000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online