Wuwejův zápisník

Firefox 3 a XSLT transformace

13.09.2008 13:00, Wu | počítače | komentáře -

Možná jste postřehli, že si čtenářský deník zapisuji do XML a jeho vizualizaci provádím pomocí transformace XSLT ve webovém prohlížeči. Je to jednoduché, edituje se prostý text v jakémkoliv editoru a zobrazení se dá také libovolně modifikovat.

Jenže! Když jsem přešel na Firefox 3, zapsal knihu a chtěl zkontrolovat vzhled otevřením v XML souboru v browseru, zděsil jsem se. Místo zavedeného vzhledu jen obsah všech tagů jako text - transformace se neprovedla:

Nepovedená XSL transfromace - jen text.

Hned jsem si začal spílat za ukvapený upgrade, hned jsem zapomněl všechny pěkné věci nové generace prohlížeče a vrhl se na Internet hledat, jestli je to chyba, nebo vlastnost. Svět je naštěstí dost velký, takže se v něm vyskytují i lidé, kteří stejně jako já používají XSLT namapované v XML a dívají se na to ve FF3. Našel jsem diskuzi na MozillaZine, z níž vyplynulo, že problém je v relativní cestě uvnitř odkazu na transformační šablonu, že to je bezpečnostní riziko a defaultně je to vypnuté. Dalo by se uvažovat nad významem takové kontroly nad lokálními cestami (xml i xslt je na disku), ale důležité je zprovoznění:

  1. do adresního řádku napište about:config
  2. najděte klíč security.fileuri.strict_origin_policy (třeba zadáním "strict" do filtru)
  3. změnte jeho hodnotu na false (třeba doubleclickem)

A vida, svět je zase v pořádku:

Správná XSL transfromace.

12345
1221303600000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online