Wuwejův zápisník

Užitečná rozšíření pro Firefox 2

27.10.2005 21:32, Wu | počítače | komentáře -

Minulý článek s tímto názvem - Užitečná rozšíření pro Firefox - byl určen programátorům, což asi většina čtenářů blogu neocenila. Zkusím to napravit. Dnes tedy vylepšení pro běžného uživatele:

  • adBlock je základ. Už ani nevím, jak strašlivě vypadají zpravodajské servery, protože mám všechny reklamy povypínané. Nainstalujete, pak na reklamě dáte pravé tlačítko a "adblock Image". Nabídne se předvyplněný dialog s adresou obrázku (např. "www.nejaka_firma.cz/reklamy/001.jpg"). Ten patřičně upravíte pomocí znaku *, který znamená "v tomhle místě může být cokoliv" (v našem příkladu na "www.nejaka_firma.cz/reklamy/*") a stisknete OK. Od té chvíle, kdykoliv by se měl zobrazit obrázek z příslušné adresy, nezobrazí se nic. ReKlamy doKlamaly.
  • Gmail Notifier a WebMailCompose - pokud máte účet na Gmailu (zdarma, více než 2,5 GB prostor, googlovské vyhledávání), informuje vás notifier o počtu nových mailů. Webmail compose zase kdykoliv na stránce najde odkaz na e-mail (typu mailto:mailova@adresa.adr), převede ho na odkaz do webového mailu. Třeba právě do gmailu.
  • Download Manager Tweak - obyčejné stahování neposkytuje příliš informací, tohle rozšíření zobrazí správce stahování v postranním panelu. Není to nezbytné, spíš příjemné.
  • Nuke Anything - někdy se hodí možnost dočasně odstranit ze stránky nějaké elementy. Velké obrázky, překážející menu nebo cokoliv co vadí nerušenému čtení. S rozšířením Nuke Anything stačí pravé tlačítko a "remove this object". Až do obnovení stránky je daná věc fuč.
  • Unread Tabs - otevíráte-li stránky do dalších panelů pomocí ctrl+kliknutí na odkaz, oceníte tuhle šikovnou pomůcku. Panely, na které jste se ještě nepodívali, mají název kurzívou.
  • Form History Manager - Firefox si pamatuje všechny hodnoty, které jste kdy zadali do formuláře. Třeba přihlašovací jména. Užitečná vlastnost. A to včetně překlepů. Už-ne-až-tak-užitečná vlastnost. V IE se těchto hodnot šlo zbavit (alt+šipka dolů ve formulářovém políčku, najet na špatně zadanou hodnotu a stisknout del), ve FF ne. Resp. ano, ale všech najednou. Form History Manager zobrazí přehled všech zapamatovaných formulářových políček a samozřejmě je umožní editovat.
  • SessionSaver - restart prohlížeče po nainstalování pluginu, pád aplikace, výpadek počítače - při tom všem přijdete o otevřené stránky. Se SessionSaverem nikoliv, po spuštění prohlížeče obnoví poslední stav.

Ještě dvě zajímavosti, obě jsou užitečné, ale nijak moc je nepoužívám.

  • Bookmark LinkChecker - ve správci záložek umožňuje provést kontrolu jejich platnosti a nefunkční záložky označí
  • Extended Statusbar - při nahrávání stránky zobrazuje podrobné informace, rychlost stahování apod.

P.S. pokud Gmail nemáte a chcete mít, napište mi do komentářů a vyplňte e-mail, pošlu vám pozvánku.

12345
1130441520000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online