Wuwejův zápisník

Firefox a odstranění property v konfiguraci

30.05.2005 18:54, Wu | počítače | komentáře -

V příspěvku o frekvenci obnovení live bookmarks jsem popisoval, jak přidat do konfigurace (about:config) novou hodnotu. Když jsem si to ještě zkoušel, abych do návodu nenapsal nejaký nesmysl, přidal jsem pokusnou property nazvanou "test". Pokud se vám stalo něco podobného a chtěli byste se zbytečné property zbavit, tak vězte, že standardně to nejde. Klávesa del ani kontextové menu žádnou takovou možnost neposkytují.

Jediná možnost je zanořit se do uživatelského profilu (na anglických windows je to C:\Documents and Settings\[váš login]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\default.uoo\), najít soubor "prefs.js" a otevřít v textovém editoru (doporučuji PSPad nebo JEdit). V tomto souboru jsou uložena všechna nastavení, viditelná v about:config. Další krok je vyhledat řádek s textem "user_pref("test"" a vymazat jej. Před úpravami souboru prefs.js je vhodné Firefox vypnout, při vypínání totiž konfiguraci přepisuje hodnotami, které má v paměti.

Protože si špatným zásahem do konfigurace můžete velmi snadno poškodit celý profil, pouštějte se do toho jen tehdy, víte-li co děláte...

12345
1117479274

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online