Wuwejův zápisník

Simon Cox: Šifra mistra Leonarda - fakta

12.07.2005 19:02, Wu | knihy | komentáře -

Romány, míchající realitu a fikci s sebou obvykle nesou problém - čtenář nikdy neví, čemu může věřit. Dan Brown ve své Šifře mistra Leonarda popisuje spoustu věcí velmi sugestivně a tak je jedině dobře, že existují takovéto "klíče". Spousta věcí, o nichž pochybujeme, se zde vysvětlí a ukáže se být pravdivými :). Průvodce samozřejmě nabízí mnohem více, nacházíme nejen očekávané informace o templářích, Máří Magdaléně, svatém grálu, Leonardu da Vinci, ale i o uctívání bohyně, kostelu Saint-Sulpice, Fibonacciho řadě, pentagramech a posvátné geometrii. Ke knize patří webové stránky http://www.crackingdavinci.com.

Kupříkladu jméno hlavní postavy, Jacquese Sauniera není vůbec náhodné. Je to odkaz na kněze Bérengera Sauniera, který se na konci 19. století usadil poblíž Rennes-le-Château. Příběh začíná opravou kostela, při níž narazil na jakési dokumenty. Ihned s nimi odcestoval do Paříže; po svém návratu v následujících letech utratil ohromné sumy na opravu budov, vodovod pro celou vesnici a další. Často odcházel na neurčená místa v okolí, prozkoumával kostel, choval se podivně. Spekulace se objevily záhy a většina se točí kolem Templářského pokladu...

Poslední heslo je "zlatý řez", a možná není náhoda, že kniha samotná ma strany téměř v poměru zlatého řezu (a možná to náhoda je).

12345
1121194958

Kategorie

Informace

Kontakt

Sledujte také

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online