Wuwejův zápisník

Lucie Suchá Groverová: Bosonahé příběhy

21.12.2018 12:40, Wu | knihy | výběr z knih | komentáře -

obálka Bosonahé příběhyUž z minulé knihy bylo patrné, jak moc a jak úžasně je autorka v souladu se svou intuicí, se sebou samou i svým okolím.

A tak, když ji jednoho říjnového dne nohy táhly ven, nekladla jim odpor.

Mé nohy nemají dost. Cítím to. Stoupám si na ně a ony jdou. Moje hlava přemýšlí, čím začít den..., ale moje nohy jdou ven. Sundávám automaticky ponožky a moje hlava se diví. Studí, zima, zima, mokro, píchá… Brr… Šílený! Boty, boty...! Pomóóóóc! Ale moje nohy jdou a jdou.“ (Str. 11)

Hrůza, co? Jenže po nějaké době:

Bože, já dýchám..., já cítím..., já vnímám… já běžím… Moje tělo se rozbíhá a někde v sobě slyším otázky: Ty běžíš? Po ránu? Do kopce? Bosa? Běžím, dýchám, cítím… Taková krása!“ (Str. 11)

A každým dnem znovu – a pokaždé je to jiné. Pokaždé se odkrývá jiná hlubina, řeší jiný problém, vyvstávají souvislosti. Cesta k vlastní duši.

Bosá cesta, na které autorku doprovázíte, kterou prožíváte s ní – a ze které si také odnášíte poznání. A samozřejmě chuť vyběhnout ven.

(To rozhodně udělejte, je to skvělé – procházím se o víkendu po probuzení vlastně celoročně.)

A když pak procházky vystřídají deníkové zápisky nebo úvahy, už jste dávno na stejné vlně a ani si nevšimnete, že bosé nohy vystřídala bosá duše. Vřele doporučuji.

Odkazy:

nakladatelství Kořeny - Suchý Radek, Praha 2015, ISBN 978-80-905766-9-8, cena 220 Kč

12345
1545392400000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Sledujte také

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online