Wuwejův zápisník

Ptejte se knihovny a odběr RSS

24.05.2011 00:54, Wu | odkazy | komentáře -

Možná víte, že existuje fantastická služba Ptejte se knihovny, v níž vám obětaví knihovníci a knihovnice - zdarma a do dvou dnů - prohledají dostupné knihy a mailem napíší odpověď na vaši otázku. Několikrát jsem ji už využil, kupříkladu při hledání původu slova vošouchy.

V knihovnách najdete pracovníky, kteří jsou specialisty na vyhledávací služby, mají přístupy k novým databázím a pomohou vám najít odpověď na vaše dotazy. Ptejte se knihovny je službou českých knihoven nejširší veřejnosti.
Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Ptejte se knihovny je tedy službou faktografickou a bibliografickou.

(zdroj: O této službě)

Odpověď na každou otázku je zveřejněná na stránkách, ale teprve při posledním zjišťování jsem si všiml, že pro každou kategorii dotazů existuje i speciální RSS feed. To je skvělé - můžete totiž, pokud používáte nějakou čtečku, automaticky sledovat všechny nové odpovědi, které se na stránkách objevují. Drobná nevýhoda je chybějící feed pro všechny odpovědi bez ohledu na obor, takže mi chvíli trvalo, než jsem všech šestadvacet do čtečky nacpal, ale chápu, že ne každý je informační maniak.

12345
1306191240000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online