Wuwejův zápisník

Ryba s jehlou na nose

27.07.2006 07:13, Wu | příroda | komentáře -

Lezu do moře, hezky zvolna, aby mě z té chladné vody na rozpálené kůži nekleplo, takže postávám po kolena ve vodě a rozhlížím se. A najednou vidím plovoucího hádka se špičatým bodcem na hlavě. Nevěřím svým očím, ale opravdu. Asi deset centimetrů dlouhá, živá, stříbrná injekční stříkačka. I s jehlou.

A o den později ji dokonce nacházím mezi vyplavenými řasami, takže mám i fotku a taky kvízovou otázku pro vás - co je to asi zač? (Pomocné údaje - Jaderské moře, google)

Ryba s jehlou na nose

Doplněno 31.7.: Inu vidím, že to byl buď příliš těžký úkol, nebo jsou všichni potenciální luštitelé na dovolené. Takže tentokrát žádný bod a odpovím si sám. Na stránkách www.chorvatsko.cz je pěkný článek "Ryby žijící ve vodách Jadranu", kde se pokusem a omylem dá dohledat Polozobec toulavý (Scomberesox saurus). Latinský název pak poslouží jako klíčové slovo do google images, čímž se podoba potvrdí. Popis polozubce v angličtině najdete např. v OSL-Marine Species Identification Guide, ve FishBase nebo na Gulf of Maine Research Institute. Dorůstá až půl metru délky a může vážit asi pět kg.

12345
1153977180000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online