Wuwejův zápisník

Jakub Achrer: Wicca První zasvěcení

11.01.2006 18:16, Wu | knihy | komentáře -

Elegantní vesmírPokoušet se o jakékoliv hodnocení první české knihy o Wicce je myslím zbytečné. Už se k ní vyjádřili snad všichni online wiccani, stejně jako rádobywiccani, odpůrci Wiccy, odpůrci Zahradovi a kde kdo jiný. Zahrada reakce shromáždil a zveřejnil na svém blogu, tak si počtěte.

Mě se kniha líbila. Osobně se k Wicce nehlásím, můj přístup k duchovnu je poněkud spletitý, ale přírodní víra je mi blízká, stejně jako novopohanství. Zahradovi se zrovna tenhle výraz moc nelíbí, mě připadá přesný a výstižný. Copak v dnešní době můžeme mluvit o skutečném pohanství? Tady u nás? Pochybuji. I při sebepřesnějším opakování rituálů, studiu pramenů a skutečně vážném a seriózním přístupu pořád zůstává ve hře moderní myšlení a úplně jiný systém životních zkušeností. Nehledě na zachování skutečně původních živých nauk. Těžko. Ještě tak tradice, z nichž se opakováním staly trpěné zvyky, popř. se zvrhly v něco úplně odlišného (pomlázka).

Čili - vidím opravdu spíše nové pohanství, než něco jiného. Ještě ke knize, opravdu nejzajímavější je autentický popis vlastní zkušenosti se zasvěcením do tradice.

12345
1136999760000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online