Wuwejův zápisník

Scott Cunningham: Keltská přírodní magie

27.08.2005 22:55, Wu | knihy | komentáře -

Wicca je novopohanské náboženství, které věří v duální sílu (Bohyni a Boha), chápe přírodu jako jejich posvátné projevení, koná rituály a slaví svátky v souladu s cykly přírody. Pojmy jako sabat, esbat, ritální nůž athame, coven nebo symbol pentagramu hledejte právě zde. Já jsem jen mírně poučený laik, pro další informace pohlédněte do Zrcadla (Noiřino Čarovné zrcadlo) nebo na Zahradu (Zahradova Wiccan Garden).

Wicca může být praktikována ve skupině nebo samostatně, tato kniha je určená pro samostatně praktikujícího. Ostatně to napovídá i její název. Tedy ten původní "Wicca: A Guide for the Solitary Prattitioner". Český název je čistě zavádějící, Wicca má s Kelty společného opravdu málo. Ale o praktikách nakladatelů už nemám žádné iluze, viz. Čaj - průvodce pro znalce.

Podle Zahrady je kniha spíše vhodná pro zájemce o teorii a filosofii, což odpovídá - mě se moc líbí. Popsaný přístup k víře, naprostá nedogmatičnost a svoboda v dotváření své praxe mě oslovuje, stejně jako Bohyně, Bůh, Živly, koloběh přírody a především příroda sama.

Jen s rituály bych měl asi potíže :), ale věřím, že Jim by to příliš nevadilo...

12345
1125176100000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online