Mark Lauren je armádní trenér elitních jednotek (a také triatlonista a mistr v thajském boxu). Cílem jeho přípravy je udržet vojáky v nejlepší formě i za nepříznivých podmínek, proto v maximální míře využívá cvičení s vahou vlastního těla.
To mě zaujalo; čas na chození do posilovny už dávno nemám a vytahovat činky ze skříně je docela nepohodlné. Byl jsem také zvědavý na cviky na záda, ta se bez hrazdy nebo jiných pomůcek procvičují těžko.
No a samozřejmě anatomické nákresy; že mě u cviků fascinují jsem prozradil už u knihy Pat Manocchia: Posilování – Anatomie a tady jsou všude. Navíc jsou vkreslené do fotografií, takže jsou ještě o kus realističtější:
Až dodatečně jsem pochopil, že je to jen jedna kniha z celé série, nazvané „Tělo jako posilovna“, existuje ještě varianta bez Anatomie, také „Tělo jako posilovna pro ženy“, „Tělo jako posilovna 90-denní výzva pro muže“, „Tělo jako posilovna 90-denní výzva pro ženy“. Tudíž tato verze neobsahuje žádné tréninkové plány, je to zkrátka zásobník cviků. Pár úvodních kapitol projde základní pojmy, motivaci, proč být ve formě, základní anatomické principy, zmíní kvalitní stravu, rozcvičení před tréninkem a strečink po něm. Pak už následuje přehled cviků, rozdělený na pět velkých oblastí podle toho, jakou část těla zatěžují:
Pod nadpisem – jménem cviku – je uvedena jeho obtížnost na škále jeden až čtyři body, případně interval. Autor totiž v popisu radí, jak si cvičení zkomplikovat. Mezi normálním klikem a klikem s tlesknutím je dost znatelný rozdíl…
Na levé straně je anatomické vyobrazení, na pravé pak strukturovaný popis:
Výsledek je výborný, opravdu máte z čeho vybírat.
Odkazy:
LAUREN, Mark. Tělo jako posilovna - Anatomie. Bratislava: TIMY PARTNERS, 2017. ISBN 978-80-89311-86-6.
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.