Wuwejův zápisník

Melissa Joulwanová: Dobře živeni

22.02.2016 20:40, Wu | knihy | labužník | komentáře -

obálka Dobře živeniKniha má podtitul „Paleorecepty pro lidi, kteří rádi jedí“ a myslím, že je výstižný. Ta jídla jsou nepochybně skvělá a labužník, vyznávající paleo, bude mít mnoho prostoru k experimentování.

Protože paleo komunita v Čechách je poměrně silná a podrobných recenzí je po internetu spousta, nebudu se tu o knize rozepisovat (ostatně ježto nejsem žádný kuchařský fanda, ani by mě to nebavilo) a raději vás na ně odkážu:

Provedená je krásně – nad fotkami dostane hlad každý:

Dobře živeni, str. 106-107

Mé dojmy a zkušenosti se ale s většinovým názorem trochu rozcházejí.

Tak například všichni vychvalují veselý styl, já si ho ale vůbec nevšiml. Ano, je mile osobní, u každého receptu je malý úvodní odstavec se zmínkou odkud recept pochází a jaký k němu má Melissa vztah, ale tu veselost jsem nevnímal.

Také všichni píší, že je jednoduchá a vhodná pro začátečníky. Já sice vím, že jsou tam i jednoduché věci, ale většina receptů na mě působila komplikovaně. A těch podivných věcí! Jícama, třeba. To jsem ani nikdy neslyšel, natož abych to někde viděl. Nebo kokosový nektar. Recenze upozorňují na chybu v překladu, ale to mě vůbec netrápí, protože ani coconut aminos, ani kokosový nektar jsem nikde nepotkal.

Ani radou o víkendu dvě hodiny vařit a připravit si tak polotovary na týden dopředu jsem nebyl nadšený, protože… i kdybych věřil, že to vydrží týden (a to nevěřím), tak nevím kam bych to naskládal! Kolik mají ledniček, aby tam dali tolik předvařených surovin?

Vyzkoušel jsem ale postup na pečení špagetové dýně (perfektní) a kořenící směsi – a s výsledkem byl spokojený. Takže něco na té kuchařce rozhodně je.

nakladatelství Jan Melvil Publishing, Brno 2014, ISBN 978-80-87270-90-5, cena 359 Kč

12345
1456170000000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online