Wuwejův zápisník

Jerome K. Jerome, Nidhi Verma, K. L. Jones: Tři muži ve člunu

17.08.2012 00:28, Wu | knihy | výběr z knih | komentáře -

obálka knihy Jerome K. Jerome, Nidhi Verma, K. L. Jones: Tři muži ve člunuKniha Jeroma Klapky Jeroma o trampotách tří přátel, plavících se lodí po Temži, je neustále - právem - velmi populární. Laskavý humor a nadhled dovolují knihu otevřít na jakékoliv stránce a použít ji jako terapii.

U komiksového zpracování jsem byl zvědavý především na grafické pojetí; o děj jsem se nebál, sám o sobě je dosti pitoreskní. Komiks nezklamal, nakreslený je výborně, kresby přesně odpovídají náladě, jsou to napůl karikatury. Směšně vážní mladíci, usmíváte se už při pohledu na jejich pěstěné kníry, velké hlavy a tenké nohy.

Tři muži ve člunu, str. 7

Jedinou výtku mám k podobnosti Jeroma a George:

Tři muži ve člunu, str. 53

Kdo najde pět rozdílů, je dobrý. Špičatá brada a rozeklané vlasy a naopak, jinak jsou k nerozeznání. Po pár stránkách si ale zvyknete.

Pokud jste četli knihu, víte, že hlavní postavy často vyprávějí, co se jim na daném místě přihodilo v minulosti. V komiksu to samozřejmě najdete také, přiměřeně výtvarně ztvárněné, ale trochu jim chybí ukončení, nějaký uzavírající komentář typu „A tak jsme se rozhodli, že už tam nikdy nepojedeme, zakončil vzpomínání Harris“.

Výborná je závěrečná dvoustránka s fakty o knize - s mapkou sjížděného úseku řeky, náčrtkem skutečných podob autora a jeho přátel a také kresbou bludiště v Hampton Courtu. I při pouhém procházení na papíře se ukazuje, že rozhodně není jednoduché, jaké to teprve bude skutečnosti...

Knihu můžu bez obav doporučit; ať už předlohu znáte, nebo ne, určitě se pobavíte.

nakladatelství Grada, Praha 2011, ISBN 978-80-247-4079-9, cena 159 Kč

12345
1345156080000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online