Wuwejův zápisník

Prastaré hry v DosBoxu

21.08.2011 01:49, Wu | počítače | komentáře -

Úplnou náhodou - v diskuzi pod článkem o linuxové hře Warzone 2100 někdo zmínil, že má grafiku jako Terminator: Future Shock a já se rozhlížel, jestli neexistuje klon Terminátora pro Linux, protože z něj jsem byl opravdu nadšený - jsem objevil web Free Game Empire s plnými hrami z devadesátých let.

Všechny jsou připravené na to, aby se daly spustit přímo z browseru (ve Windows), případně se dají stáhnout a provozovat v emulátoru DosBox (v Linuxu).

Zažil jsem nad tím webem přímo nostalgickou extázi. Jsou tam téměř všechny hry, které si pamatuji ze svých PC začátků.

Commander Keen 4, plošinová skákačka a střílečka, byla úplně první větší hra, kterou jsem na starou 286 nahrál a celé dny a večery trávil v bludištích.

Commander Keen 4

Následovaly další arkády jako Prince of Persia, Aladdin, Duke Nukem, Lion King, Monster Bash nebo obzvlášť nároční Gods:

GODS

Hraní strategických her odstartovala pochopitelně Duna 2, hrál jsem i Warcraft, Settlers, SimCity 2000 nebo již zapomenutou SimFarm (bavila mě i simulace mraveniště SimFarm, ale tu jsem na webu nenašel).

Dune 2

Nechybí ani RPG, třeba Eye of the Beholder 2. Ultima 8, těch disket, co to mělo, a několikastránkový návod ve Score... Skvělí byli tajní agenti ve hře Syndicate:

Syndicate

Simulátory mě moc nebraly, ale Stunts hrál každý!

Stunts

A tak by se dalo pokračovat. Pokud jste v devadesátých letech měli PC a hráli hry, musíte se na Free Game Empire podívat.

12345
1313884140000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online