Wuwejův zápisník

Démoni, lidská duše a její fungování

09.01.2010 23:20, Wu | duše | komentáře -

Napadalo mě nad Branami meonu, při čtení o démonických vlivech a nelidském chování kdysi lidských bytostí, že k tomu stačí jen myšlenka. Že není třeba existence démonů, prastarých bytostí temnoty, ať už žijí někde venku, nebo uvnitř lidského nevědomí.

Že lidská mysl je nesmírně adaptivní ve všech směrech a platíme za to daň. Stačí málo, semínko zapadne do podvědomí a pomalu klíčí. Věci, co vypadaly nepřekonatelně, které byly tabu, nepřijatelné, časem bariéry nahlodají. Zamyslete se třeba nad některými sexuálními praktikami - určitě jich řadu znáte - jak na vás působily, když jste se o nich dozvěděli poprvé? A teď? Je to jen příklad, nejsem žádný puritán, chraň bůh, ale ... uvažuji nad tím, že podobné omílání hran a zbavování se zábran je zcela univerzální.

Říšský ministr propagandy prohlásil, že stokrát opakovaná lež stane se pravdou. Někde jsem četl (nedaří se mi ale najít kde), že by mohlo stačit slyšet nějakou informaci zhruba třicetkrát, abychom o ní přestali přemýšlet a začali ji brát jako fakt... Japonci v Nankingu nepovažovali Číňany za lidi, stejně tak nacisté Židy. Ta přizpůsobivost je děsivá...

Chránit se - použiju-li slovník náboženský - před hříšnými myšlenkami, vystříhat se věcí nečistých, možná není přežitek temných dob, nehodící se do moderního světa svobody, ale docela užitečná psychohygiena.

(Už teď mám v mailboxu rozsáhlou kritiku a polemiku, takže se neostýchejte a směle do mě - komentáře jsou vám k dispozici.)

12345
1263075600000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online