Občas už se tak přihodí, že musím předstoupit před místnost plnou lidí a něco jim odprezentovat. Všichni víme, že pozornost všech účastníků, napřená na naši osobu, není nic jednoduchého (říkám si, že obsahuje spoustu energie a že by se tato dala při troše tréninku zužitkovat, ale to už je vysoká škola magie). Ovšem hlavní důvod, proč jsem si knihu koupil, nebylo zvládání trémy, spíš potřebuji nějaká pravidla a doporučení na co se soustředit. Třeba křivka pozornosti posluchače - nejsoustředěnější je na začátku, o něco méně, ale pořád ještě dostatečně se soustředí na konci, no a mezi tím je to slabé.
Rétorických příruček je spousta; jak jsem vybíral? Díval jsem se na počet vydání (druhé), které informuje o zájmu čtenářů. Důležitá také byla národnost autorky - americkou rozjásanost bych jako typický rezervovaný Čech nesnesl. Chtěl jsem široký kontext - vystupování není jen mluvení. Protože tíhnu spíš k nastudování a zkoušení "až to budu potřebovat", nechtěl jsem cvičebnici s dílčími úkoly (stejně bych je nedělal). A samozřejmě intuice při prolistování, ta se mi osvědčuje velmi. Náročné výběrové řízení...
Co se týče obsahu, mé očekávání kniha splnila. Abych měl online k dispozici seznam bodů, na které dbát, cituji Prezentační desatero:
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.