Wuwejův zápisník

Klíč k rozpoznání duchovního romantismu

13.02.2006 21:00, Wu | duše | komentáře -

Nabídka knižních titulů z duchovní oblasti je nepřeberná a vedle nesporně kvalitních knih, které nás posunou o kus dál na naší cestě, leží spousta děl průměrných až nekvalitních. Mnohé se opájejí lacinými představami, jiné vznikají z čistě komerčních pohnutek a další nám přinesou jen spoustu zbytečností a oberou o čas.

Proto přináším pomůcku ke snadnému rozpoznání duchovního romantismu. Jako každá snadná pomůcka, i klíč může snadno vést k omylu; ne každá kniha, identifikovaná jako podezřelá, bude nutně špatná. Každý jsme na své cestě jinak daleko a to co mně zní špatně, může být pro jiného pravda seslaná v pravou chvíli. A naopak. Zvýšená opatrnost však nemůže uškodit nikdy.

Funguje to tak, že si všímáte výskytu následujících pojmů a témat, a pokud je v textu knihy najdete, rozsvítí se vám v hlavě kontrolka "pozor".

  • Vibrace na všechny způsoby, obzvlášť plynulé přecházení mezi elektromagnetickým vlněním (barvy, světlo), kmitáním molekul vzduchu (zvuk) a vibracemi bytostí. Slovo "převibrovat" je téměř jistý identifikátor.
  • Jemnohmotné nebo jemněhmotné sféry. Hrubohmotné taky. To je dost oblíbený materiál.
  • Nadměrné používání slov s velkým písmenem na začátku, jako signál něčeho vznešenějšího. Vesmírná Láska, kterou každá Bytost vysílá a přijímá, moje Já, Ego, tvoje Ty, náš Svět, každodenní Život, Bytí... A tak dál.
  • Karma ve smyslu odčinění svých skutků v příštím životě, po převtělení téže duše. Nezaměňovat s karmou jako důsledky svých činů nebo přitahování podobného. A s plynovým topením už vůbec ne ;).
  • Tajná bratrstva, pečující o vývoj lidstva, sídlící pokud možno v Himálajích, nebo ještě dál. Mahátmové, Agharta, Bílé bratrstvo z Venuše, Aštar Šeran a tak podobně.
12345
1139860800000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Sledujte také

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online