Wuwejův zápisník

Anthony de Mello: Bdělost

18.12.2005 09:03, Wu | knihy | komentáře -

Bdělost Anthony de Mello byl indický jezuita, který celý svůj život zasvětil hledání duchovna. Pracoval i jako terapeut a vedl kurzy uvědomění. Sbíral kratičké příběhy moudrosti různých kultur a náboženství a tak není divu, že se výsledku dobral.

Bdělost je soubor promluv "Tonyho" během jeho kurzů. Všechny směřují k jednomu - abychom se probudili, osvobodili od svých závislostí, předsudků a naprogramování, abychom podobně jako děti přistupovali k událostem, věcem i lidem jako k unikátní a neopakovatelné zkušenosti, ne jako k pojmu. Abychom si uvědomili, že naše pocity pramení v nás a ne v ostatních, že štěstí je prosté, nemusí se hledat. Nu, zkrátka k BDĚLOSTI.

Ukázka:

Řiďte se podle tohoto programu, třeba i tisíckrát:

  • odhalte v sobě negativní pocity;
  • uvědomte si, že jsou ve vá, nikoli ve světě, ve vnější realitě;
  • nevnímejte je jako podstatnou část "já", tyto věci přicházejí a odcházejí;
  • pochopte, že když se změníte vy, změní se se všechno.

nebo:

Mysleli jste si, že jste úplný beránek, nemám pravdu? Ale já jsem tyran, ty jsi tyran. Malá obměna našeho "já jsem osel, ty jsi osel". Já jsem diktátor, ty jsi diktátor. Chtěl bych ti říkat, jaký máš být, jak se máš chovat, a raději se chovej tak, jak jsem rozhodl, nebo se potrestám tím, že budu mít negativní pocity. Já jsem vám říkal, že jsme se všichni pomátli.

12345
1134892980000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online