Wuwejův zápisník

Linux VI - Opět od začátku (problém s myší)

09.11.2005 18:09, Wu | počítače | komentáře -

Logo Tux - authors Larry Ewing, Simon Budig, Anja Gerwinski Vážení čtenáři, svět se točí a události se opakují. Jak jsem zmínil v jednom z předchozích článků, pořídil jsem nový hardware. Mezitím také vyšla Fedora 4, takže jsem se opět pustil do kompletní instalace a zase to budu všechno (grafiku, scanner, tv-out) nastavovat znovu.

Už jsem se nepatlal s přidáním linuxové distribuce do windowsového zavaděče (ano, jde to), ale nechal jsem GRUB nainstalovat do hlavního zaváděcího záznamu (MBR), ať se o zavádění XPček stará on. Očekávané problémy s novými standardy, řadičem SATA disků a dalšími temnými technologiemi se ukázaly zcela liché. Anaconda detekovala všechno. Kromě myši. Opravdu. U hada je to obzvlášť překvapivé, leda že by to byla anakonda tak velká... to už trochu zabíhám.

Myš - obyčejná PS/2 optická, kabelem a kolečkem, nic zvláštního, ve Windows i v minulé Fedoře chodila. Detekce, ruční výběr, zkrátka bez šance. Pak mě napadlo myš vytáhnout a zastrčit zpět. A kouzlo se zdařilo. Nejdřív jsem pojal podezření, že za to mohou Windows, že myš uhranou a ta je pak fixovaná výhradně na ně, ale po restartu z Linuxu do Linuxu byla myš opět katatonická. Navštívil jsem tedy mocné božstvo B.I.O.S. s pokornou otázkou, jestli něco neví. Že prý ne, že s PS/2 nemá nic společného, že ovládá výhradně myši domácí USBické (mus musculus USBicus). Tak jsem je požádal aby se vykašlalo i na tenhle druh, čistě pro jistotu. A ono ano!

Takže, pokud vám někdy PS/2 myš nebude pod linuxem fungovat, ale její vytažení a vrácení pomůže, zakažte v BIOSu podporu myši na USB. Kdoví na co Fedora čeká nebo kde myš hledá, ale PS/2 to není. Vytažením a opětovným zastrčením se pak zřejmě myš sama nahlásí.

12345
1131556140000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online