Wuwejův zápisník

Milenci a vrazi - film

21.04.2005 18:48, Wu | kultura | komentáře -

O knize jsem psal v příspěvku V.Páral: Milenci a vrazi. A protože jsem ji už dočetl a film zrovna náhodou běží v kinech, vypravil jsem se za kulturním zážitkem.

Co mě tam čekalo - rozhodně zdůrazněný symbolismus ďábla, anděla a Boha, spolu s hudbou, při které chvílemi mrazilo v zádech. Cyklické opakování dějů je ve filmu také, ale chybí tomu fatální hloubka, která se tyčí v knize. (Já vím, že hloubka se nemůže tyčit, ale zní to dobře, ne?). Mám pocit, že se vybraly divácky zajímavé scény - sex a symbolika, které převážily vše ostatní. Bohužel knihy neznalému divákovi mohlo připadat, že jdo jen o nechutnou kombinaci každého s každým. Nevýrazná až potlačená je touha a nepřekonatelný rozpor mezi "modrými" a "červenými", zoufalá snaha zajistit si bydlení, dobýt místo na slunci, prosadit se. V knize je tomu dán přinejmenším stejný prostor jako sexu, ne-li větší ...

Film bez knihy pochopíte obtížně, ale oproti knize neobstojí. Nejdřív si přečtěte knihu a pak se podívejte na film. Opačně nedoporučuji, nemuseli byste se totiž ke knize vůbec dostat.

Přehled recenzí na http://milenciavrazi.kvalitne.cz, oficiální stránky filmu na http://www.milenciavrazi.cz.

12345
1114109300

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online