V prvním článku o noži Victorinox Climber jsem psal, že Dnes bych asi vybral Mountaineer kvůli pilníku, případně Ranger, který má vedle pilníku i pilku na dřevo.
A přesně to jsem také během minulých deseti let udělal. Mountaineer do města, Ranger do lesa (a Climber zůstává v poličce nad stolem k okamžitému použití). Ještě se nestalo, že by mi nějaký nástroj chyběl.
Přesto mě – také s přispěním knížky Švýcarský armádní nůž – napadlo, že do lesa i na zahradu by se hodil nůž trochu robustnější – pro situace, kdy se nehodí tahat se s Glockem. Prostě Ranger, ale 111 mm. Případně ještě s kleštěmi… (ano s jídlem roste chuť). Zjevně to ale nejsou nesmyslné požadavky, protože právě tuhle kombinaci Workchamp nabízí:
Podrobně:
Co je proti (mým) dosavadním nožům jiné?
Za prvé si zvykám na větší velikost. Delší čepel nebo střenka na škodu nejsou, naopak, ale šířka už je to pořádná, kleště i robustnější čepele přidaly pěkných pár milimetrů.
Za druhé pojistka hlavní čepele. Je to samozřejmě výhoda, nehrozí zranění, ale chvíli mi trvá uvědomit si, že tam je. Podle fotek jsem si myslel, že pojistka je hřbetní lock-back, ale ne, je to liner-lock. Jediné co mě mrzí je to, že je pro leváka (palec ji odtlačuje jen když nůž držím v levé ruce, v opačném případě by ji musel přitahovat a to dost dobře nejde). Naopak mě potěšila pojistka u šroubováku; už se mi párkrát stalo, že se mi nečekaně zavřel.
Také pochopitelně ty kleště – tam je nejdůležitější si pamatovat, že je vlastně nosím při sobě.
A ze začátku jsem zpanikařil, že mám nějaký špatný model, protože jsem nemohl najít křížové šroubováky.
Ony jsou totiž v hloubce a vytahují se zahnutým výstupkem až po otevření protějšího nástroje (kleště, nůžky).
Každopádně masivnější provedení za vyjmenované změny stojí, do terénu je nůž perfektní.
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.