Wuwejův zápisník

Stephen Hillenburg: SpongeBob komiks - Komiksová truhla pokladů

07.10.2019 20:48, Wu | knihy | komiksy | komentáře -

obálka  SpongeBob komiks – Komiksová truhla pokladůTentokrát se nejedná o silné sešity, jako v dosavadních dílech, ale o pořádnou vázanou knihu velikosti A4 a o zhruba 200 stránkách. Cena tomu pochopitelně odpovídá.

Tematicky je to – v první části – opět pestrá směs, kde si každý přijde na své. Jednoduchý Patrik, hrabivý pan Krabs, mini zloduch Plankton, veverka Sandy, Létající Holanďan… a samozřejmě Sponge Bob. Tradičně vtipné jsou reklamy a hlavně jejich zapojení do obrázků (po několika reklamách vidíme Sponge Boba v pokoji zaplněném hromadou nakoupených krámů).

Kámen úrazu přišel na straně 118, kdy začal pětidílný seriál Střetnutí ve stinné mělčině. Supermořec a Ploutvokluk v souboji s Viro Regantem, vůdcem starověkého, ztraceného, ukrytého, podzemního, tajného města Urbo, který mimochodem mluví esperantem.

SpongeBob komiks 4, str. 140-141

Tyhle parodie na hrdinské komiksy se mi nelíbí, SpongeBob je tam potlačený a těch cca 60 stránek pro mě bylo k nevydržení.

Naopak zajímavé byly přetisky celostránkových plakátů nebo úvodních stránek z původních komiksů. Je vidět různý styl i nápady a velký formát dává umělcům prostor. Naprosto u mě vyhrála upoutávka na film Hodný, tupý a slizký, kde jsou tři hlavní postavy stylizované do westernových banditů a odpovídají tomu i popisky (Hudba: Ennio Mořicone).

Každopádně pozoruji svůj klesající zájem, takže to vypadá, že to byla poslední kniha ze série, kterou jsem domů pořídil. Samozřejmě pokud nebude dítě proti, že…

Odkazy:

nakladatelství Crew, Praha 2019, ISBN 978-80-7449-671-4, cena 549 Kč

12345
1570474080000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online