Wuwejův zápisník

Minecraft - staň se mistrem!

30.09.2019 20:29, Wu | knihy | počítače | komentáře -

obálka  Minecraft – staň se mistrem!Oproti minulé knize, která byla skutečně pro rodiče s kompletním uvedením do problematiky jak hraní samotného, tak psychologie či výchovy, tohle je jasný herní manuál. Tipy a návody jsou rozdělené do několika částí.

Na začátku stojí pochopitelně Minecraft: základy – je tu příběh Minecraftu, Rozdíly mezi platformami, Základy a herní módy, 10 tipů do začátku, Náležitosti kraftingu a Mobové. Po jejím pročtení už víte, co máte dělat.

Následuje Minecraft: středně pokročilý – kapitoly jsou Nikdy nekopej vzhůru, Zůstat na živu, Vybavení domova, Obrana domova, Farmaření, Krocení zvěře, Kuchařka, Příručka biomů, Vozíky, NPC vesnice, Obchodování, Šermování: bojové techniky, Příručka rybáře, Chrámy.

Tady už se začínáme v Minecraftím světě zabydlovat a dozvíme se opravdu spoustu věcí, od vyloženě praktických, po místy až úsměvné nápady jak si vybavit domácnost (třeba lednička z dispenzeru, bloku sněhu, železných dveří a páky). Vše je ilustrované spoustou screenshotů:

Minecraft - staň se mistrem! str. 66-67

Minecraft: pokročilý – kapitoly Redstoneové obvody a mechanismy, Portál do Netheru, Nether, Enchanting, Vaření lektvarů, Majáky, Výhra Minecraftu: Dobytí Endu, Výhra Minecraftu: Wither.

Inu, pokročilý zjevně nejsem, protože nic z toho mě zatím neláká. Snad jen ty redstoneové obvody. Jenže zrovna tahle kapitola mě zklamala. Popsala komponenty a konstatovala, že

Je v podstatě nemožné popsat všechny triky, techniky a překvapení, které minecraftové redstoneové obvody obsahují, bez nějakého rychlokurzu základní elektrické logiky. Pokud jsou obvody to, co vás opravdu zajímá, podívejte se po nějaké příručce o redstoneových obvodech. (Str. 86)

Aspoň pár příkladů kdyby bylo! Těch pár stránek navíc by knize jistě neublížilo.

A poslední je Minecraft: dodatky – Módy, skiny, updaty, Budoucnost Minecraftu, Seznam bloků a Přehled kraftingu. To je opravdu jen stručný přehled možností, pouhé upozornění, že daná věc existuje. Seznam bloků vlastně nevím, k čemu by mi byl, a co se týče kraftovacích návodů, Bedrock verze, kterou mám, vyrobitelné bloky nabízí a není nutné schémata znát.

Co je nepřehlédnutelné je opravdu špatný, kostrbatý překlad, ze kterého angličtina leze horem dolem. Zejména v úvodních textech, které slouží jako předěly mezi kapitolami, je to… obtížné.

Na druhou stranu, je to pěkná a ucelená příručka plná tipů a triků pro každý stupeň pokročilosti. Takže je celkem doporučeníhodná.

(Ale co si budeme povídat, dnešní děti si to spíš sjedou ve videonávodech u herních youtuberů.)

Odkazy:

nakladatelství CPress, Brno 2017, ISBN 978-80-264-0417-0, cena 249 Kč

12345
1569868140000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online