Wuwejův zápisník

Petr Kopl: Štěky Broka Špindíry - Psí kusy v cirkusy

24.09.2019 22:36, Wu | knihy | komiksy | výběr z knih | komentáře -

obálka  Štěky Broka Špindíry – Psí kusy v cirkusyDruhý díl stripů s tyranským Brokem je možná ještě o trochu lepší než ten první. Brok je pes, ve kterém se sešly ty nejhorší psí vlastnosti. Je neposlušný, nevzdělavatelný, neurvalý, miluje špínu, zápach a exkrementy. Díky tomu je ovšem středem pozornosti a situace, do nichž se dostává, mě několikrát rozesmály nahlas.

Brokova zoufalého pána šaška Medarda už známe, ale objevují se i další, neméně výrazné postavy. Obrovitá baletka Magda a prase (mimochodem mají s Magdou stejnou sukýnku, což se stane tématem jednoho stripu). Mimika prasete je skvěle nakreslená a stylizace do psychoterapeuta nebo filmového producenta nemá chybu.

Psí kusy v cirkusy, str. 20

Do komiksu je zakomponovaná i spousta odkazů, ať už na věci dobře známé všem chovatelům zvířat, na partnerský život a péči o dítě, nebo třeba i na Pratchettovu zeměplochu. Několik dílů využívá komunikaci mezi postavami a kreslířem nebo toho, že jde o komiks a jednotlivá políčka s jejich omezeními. A pak ten humor, samozřejmě:

Psí kusy v cirkusy, str. 68

Tenhle komiks je špička, neváhejte.

Odkazy:

nakladatelství Crew, Praha 2019, ISBN 978-80-7449-660-8, cena 179 Kč

12345
1569357360000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online