Wuwejův zápisník

Anima Noira: TAROT - Hra Osudu na každý den

17.06.2018 21:23, Wu | knihy | duše | komentáře -

obálka TAROT – Hra Osudu na každý denNoiru si možná ještě pamatujete – předtím, než ezoteriku opustila, byla asi nejznámější česká čarodějnice. Její knihu o tarotu jsem si pochopitelně nemohl nechat ujít; jednak svému oboru rozumí jako málokdo jiný, jednak umí výborně psát.

(To, že mě tarot nikdy neoslovoval a nelákal, tím pádem nehrálo roli.)

Kniha popisuje jedno z možných použití tarotových karet, asi nejjednodušší a vhodné pro začátečníky, pro seznámení s kartami a každodenní vnímání událostí. V čem spočívá? Ráno si vytáhnete jednu kartu, která vás informuje o kvalitě či síle pro nadcházející den.

Karta dne nic nepředjímá a zpětně o ničem nevypovídá. Vyjadřuje jen kvalitu okamžiku a energie, které kolem sebe máte tady a teď, které se rychle mění. Proto se svými kartami dne jen buďte. Buďte bdělí a všechno ostatní se bude dít samo.“ (str. 18)

Havní obsah knihy tvoří pochopitelně popis a výklad všech karet. Úvodní obrázek je z tradičního Rider-Waite tarotu z roku 1910, následuje výčet pojmů jako stručná charakteristika a samotný textový popis. Ten je čtivý a doplněný deníkovými zápisy nebo osobními zkušenostmi:

Tarotové knihy vesměs vykreslují tuto královnu v nejlepším světle, ale podle mé zkušenosti může být také líná a nepraktická a trpět mesiášským komplexem. Určitě není vhodným partnerem do podnikání ani na to, aby jí člověk svěřil odpovědné záležitosti. Esotericky královna pohárů představuje vodní aspekt vody a to už je možná až moc vody najednou!“ (Královna pohárů, str. 92)

Číst takovou knihu bez hraní si s kartami by samozřejmě bylo ignoranství, takže jsem si zároveň pořídil i balíček karet. Vybíral jsem dlouho (znáte tenhle ultimátní přehled? tarotéka kartářky Ligany), a nakonec zvolil Tarot magického měsíce od Heidi Darras. Vyobrazení jsou kombinace fotografií a obrazů, svým pojetím jsou velmi moderní a díky měsíční atmosféře také vemi romantická. Mají ale tradiční kompozici, takže prakticky přesně odpovídají Noiřiným popisům.

A jak mi hra šla? Nu, střídavě. Charakter dne jsem spíše nepoznával, na druhou stranu v duchovně-mentálně divočejším období mi chodily převážně trumfy, takže něco se opravdu dělo.

Jako nástroj pro cvičení vědomé pozornosti k probíhajícím událostem a svému životu je karta dne příjemně čarodějné orámování. A výklady v knize jsou přesně takové, jak jsem čekal, tedy výborné. Pro mě to byl k tarotu ideální úvod.

Odkazy:

vydalo Čarovné zrcadlo, Praha 2016, ISBN 978-80-88157-00-7, cena 350 Kč

12345
1529263380000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online