Wuwejův zápisník

Domácí server HP Proliant Gen8 - montáž disků

06.12.2016 21:52, Wu | počítače | komentáře -

Začal mě zlobit síťový disk, zamrzává a všechna zařízení v síti na něj pak také čekají. Disky se ve webovém rozhraní pořád tváří v pořádku, v logu žádná pořádná informace, upgrade firmwaru také nezabral… zkrátka začal jsem hledat náhradu. A jak jsem se tak probíral nejrůznějšími předpřipravenými NAS, chlubícími se miliony vlastností které nechci, plus webovým rozhraním, které přede mnou schovává operační systém, narazil jsem na HP Proliant Gen8 microserver.

Proliant Gen8

Kostka o rozměru 24 cm, uvnitř čtyři pozice na disky, dvoujádrový procesor, 4 GB RAM… S Linuxem už si také nějakou dobu hraju, vytvořit diskové pole umím, nahodit sambu a nfs server bych snad zvládnout mohl… Pár dní jsem se rozmýšlel a pak do toho šel.

Proliant Gen8

Samozřejmě nic nebylo přímočaré, ale na to už jsem zvyklý. Dočetl jsem se, že čtyři pozice na SATA disky se dají využít na data a k tomu přidat SSD disk do ODD portu, což se mi zalíbilo (do dvou dám nové disky, do dvou staré a systém pojede z rychlého SSD).

Proliant Gen8

Bohužel jsem nečetl dost pozorně, takže jsem koupil jen server a SSD disk. Natěšeně to vybalil, otevřel case, zjistil že pátý disk nejde připojit na napájení (je tam jen koncovka pro mechaniku (disketovou / CD) ani na ODD SATA port (protože jsem si nevzpomněl na kabel), a tím bylo slavnostní zahájení u konce.

Proliant Gen8Nejhorší byla redukce napájení; ve všech článcích používají Dell MX714 Floppy FDD to SATA Power Converter Cable, jenže ta se u nás neprodává a poštovné z amazonu nevypadalo příliš optimisticky. Nicméně náhodou (skoro zázrakem) se mi povedlo vygooglit redukci od DeLocku

Pokud ji budete objednávat, v popisku je na všech webech chyba, píší že je to samec-samec, ale obrázek i nálepka má pravdu.

Zásilka dorazila za dva dny a mohl jsem pokračovat.

Proliant Gen8

Kabeláž sedla, ale jak připevnit disk? Pomohl jsem si silnou gumovou páskou (co se lepí jako protinárazová), pěnovou gumou na zapření pod plechové výlisky a černou páskou na fixaci. Výsledek vypadá celkem solidně, což?

Proliant Gen8

Proliant Gen8Namontování disků do šuplíku šlo pěkně, zasunutím se konektor zacvakne rovnou na disk a není třeba žádná kabeláž (u serverů asi normální, ale mě to příjemně překvapilo) a mohl jsem přistoupit k instalaci operačního systému.

Shrnutí: pokud chcete použít SSD, přikupte ještě SATA datový kabel a redukci napájení od DeLocku. A cca 4 GB flashku kvůli bootování, ale o tom bude příští pokračování s instalací operačního systému.

Zdroje informací:

12345
1481057520000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online