Wuwejův zápisník

Blob jako politikum

26.06.2009 22:36, Wu | politika | architektura | komentáře -

Nejsou ti aktivisté padlí na hlavu? Nejdřív založí iniciativu „Demokracie staví“, jako kdyby to, jestli se ten barák postaví nebo ne, mělo s demokracií nějakou souvislost. Výběrové řízení ani soutěž přece z podstaty není plebiscit.

Pak vyhlásí sbírku (ech, „národ“ sobě), a teď, teď dokonce zakládají politickou stranu Blob! Proboha, politická strana je od prosazování nějakého přístupu k řízení obce, ne aby někoho donutila stavět jednu konkrétní budovu. A kdyby nedejbože dostala dost hlasů a její zástupci se dostali do parlamentu, co budou dělat, až se knihovna vybuduje? Seberou se a půjdou domů?

Celá záležitost s knihovnou patří do rukou architektům, památkářům (protože ovlivní historický ráz), urbanistům (protože změní atmosféru), soudcům (kvůli nejasnostem během soutěže, změnám podmínek a případné podjatosti) a lidem, kteří kolem a do knihovny budou chodit. Jejich aktivity by měly směřovat na kompetentní osoby a úřady, ne zakládat politickou stranu pro parlamentní volby.

Blob ve slunečním městě

Aby nedošlo k mýlce, návrh se mi nelíbí a nelíbí se mi ani to, že veřejnost nemá možnost pořádně protestovat, natož stavbu třeba spoluposuzovat v soutěži. Ale politické prostředky a politické vměšování do činnosti kulturní instituce - to je od počátku scestné.

12345
1246048560000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online