Wuwejův zápisník

Změny na blogu

01.02.2009 16:56, Wu | deník | o blogu | komentáře -

Během posledních týdnů jsem udělal drobné změny na blogu, pokud jste si jich nevšimli sami, zde je přehled.

Na doporučení Henryho Psance jsem přidal prohledávací formuláře. Využívají služeb dvou vyhledávačů, Google a Jyxo - najdete je v levém menu v sekci Prohledat blog.

Po článku Vytiskněte se na Latríně jsem se chytil za nos a urychleně dodělal tiskový styl, protože David Grudl má pravdu. Taky si občas články tisknu (ne na záchod, ale do archivu) a menu s dalšími věcmi musím složitě odstraňovat vypínáním kaskádových stylů a použitím rozšíření Nuke Anything Enhanced ve Firefoxu (psal jsem o něm tuhle).

Zrušil jsem odkaz na obecnou diskuzi, jednak se málo používala, jednak byla poměrně nepraktická. Místo ní v levém menu v sekci Informace uvádím svoji e-mailovou adresu. Takže na obecné informace, vzkazy apod. použijte elektronickou poštu.

Začal jsem používat české uvozovky a změnil jsem i staré články. Ne že bych se snad entity nebo zkratky naučil, ale upravil jsem si makra v jEditu, ve kterém texty píšu.

Přidal jsem stránku s přehledem témat, propojujících články „napříč“ kategoriemi. Odkaz na ni najdete v levém menu, jako poslední položku sekce Kategorie.

Také jsem si upravil generátor blogu, ale to vy příliš neoceníte - takže jen poznámky pro mě:
- odstraněné duplicity v klíčových slovech pro kořenový adresář, adresář obrázků a rozdělení článku na část pro index a zbytek - zůstaly jen krátké varianty (# root, # images, # split)
- automatické kopírování obrázků, linkovaných v textu - do adresáře "update" se přidají samy.

12345
1233503760000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Sledujte také

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online