Wuwejův zápisník

Pavel Čech: Velké dobrodružství Pepíka Střechy

24.06.2019 21:38, Wu | knihy | komiksy | výběr z knih | komentáře -

obálka knihy Velké dobrodružství Pepíka StřechyKomiksy malíře Pavla Čecha jsou bez nadsázky kouzelné – neopakovatelně se mu daří zachytit očarovanou atmosféru starých zákoutí, tajemných domů, zahrad a dobrodružství. Atmosféru dětství; doby, kdy dobrodružství viselo ve vzduchu a člověk ještě uměl létat, vznášet se na snech a snít ve dne. Té doby, k níž se mnozí spisovatelé obracejí celý zbytek života a stále znovu se ji snaží zachytit a popsat (jako třeba Hermann Hesse).

Pepík Střecha je věčně osamělý, ustrašený chlapec, kterému se ve škole posmívají pro jeho koktání, slabost i obavy. Vypadá to s ním bledě, protože nic než útěk, skutečný nebo do knížek a příběhů, mu nezbývá… Až do chvíle, kdy k nim do třídy přijde nová žákyně. Jmenuje se Elzevíra, sedne si k Pepíkovi do lavice – a je tak jiná. Nezajímají ji povrchní věci, umí si udělat respekt, umí si hrát i snít. Chvíle s ní jsou úžasné!

Jenže jednoho dne zmizí a stopa vede ke staré strouze… a Pepíkovo velké dobrodružství začíná.

Velké dobrodružství Pepíka Střechy, str. 52

Do dětského světa proniká první láska, hledání sebe sama a vítězství nad strachem, a ve spojení s nádhernou malbou (ukázka je ze strany 52) je to vskutku neopakovatelný zážitek. Bolavě krásný, se svíráním srdce. I teď, když jsem knihou při psaní článku listoval, mi běhal mráz po zádech. Tohle prostě musíte vidět.

Odkazy:

vydal Petr Novotný - nakladatelství Petrkov, 2016, ISBN 978-80-87595-11-4, cena 420 Kč

12345
1561405080000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online