Wuwejův zápisník

Pavel Vosoba: Dokonalá manažerská selhání

10.08.2018 22:15, Wu | knihy | produktivita | výběr z knih | komentáře -

obálka Dokonalá manažerská selháníAutora neznaje, domníval jsem se, že ona „dokonalost“ v názvu symbolizuje opravdu důkladná a podařená selhání, manažerskou zabedněnost a její příklady. Podle všeho jde ale spíše o odkaz na další knihy Dokonalý život a Dokonalé služby, tedy jakýsi autorův brand. Není to problém, ale unikalo mi to.

Další, čeho jsem si všiml, je jakási roztříštěnost obsahu – úvod kapitoly, vyprávěný příběh a závěrečné poselství občas nedrží pohromadě. Třeba kapitola 2 se jmenuje „Lidé se starají především o vlastní zájmy“, uvnitř se popisuje typický příběh nedorozumění mezi techniky a manažery, poslední odstavec je „Firmy mají vlastní svět. Někteří lidé se do něj ponoří a vyplavou za třicet čtyřicet let, a jiní jím prolétnou jako první láskou. Každý svět je zajímavý, i ten firemní. Jenom je potřeba si ho dobře nastavit.“ a závěrečné poselství říká „Slyšet neznamená poslouchat, ale jednat.“ Všechno je to pravda, každá jednotlivá věc je výborná, ale jejich jasnou souvislost v textu nerozeznávám.

Nebo jiný příklad, kapitola 23 Špinavá inspirace. První příběh o tom, jak pokladní sprostě opovrhuje pendlery. Druhý o tom, jak klient předstírá hloupost a přitom je mnohem chytřejší a jen to hraje. A závěrečné poselství „Podporujme jedinečnost“.

Jenže! Jak jsem se tak pročítal ke konci, začínal jsem příběhům a jejich poselství více a více rozumět. Čím více, tím srozumitelnější. Pod maskou vypravěče pomalu vyvstával obraz zkušeného pokušitele, který přináší nový pohled do situace. Postoj, který manažer nechce, nebo ani nemůže zaujmout.

Nalezli vlastní rovnováhu – jak řešit hloupé požadavky, nezatěžovat si jimi hlavu, relaxovat, a přitom docela důstojně zastávat svoji pozici. Sniž nároky na kvalitu řešení hloupostí. Uvidíš, kolik najednou budeš mít času.“ (Str. 100)

Přesah do života je takový, že spíše než manažerský poradce je Pavel Vosoba životní kouč. A kniha skvělá!

nakladatelství Grada Publishing, Praha 2008, ISBN 978-80-247-2461-4, cena 249 Kč

12345
1533932100000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online