Za to, že jsem se pustil do čtení o pasivních domech, mohou vlastně ptáci. To, jak zručně dokáží budovat hnízda v zateplení polystyrenem, je zajímavé jen do chvíle, kdy se pustí do vaší vlastní fasády.
Když jsem už podruhé zaplechoval všechny lákavé skuliny a přistávací místa, začal jsem uvažovat, jestli není k dispozici nějaká jiná izolační hmota, která by byla tvrdší a také ekologicky příznivější (o trvanlivosti nemluvě – jak asi takový povrch bude vypadat řekněme za padesát let?). A kde jinde se o izolacích domu dozvědět, než v knize o pasivních domech?
Publikace je rozdělená po oblastech:
Text ještě doplňují příklady staveb, příloha s přehledem materiálů a jejich vlastností, slovníček pojmů a veličin, použitá literatura a rejstřík.
Jako úvodní čtení jsem vybral skvěle – kniha stručně prochází všechny aspekty stavby a poskytuje spoustu pojmů a materiálů k dalšímu dohledávání. Krom toho ve mně vzbudila zájem dozvědět se o pasivních domech více. Zatím z nich mám poněkud ambivalentní pocity – na jednu stranu je to skvělé, úsporné a s rekuperací máte i pořád čerstvý vzduch, ale také je to našlapané technologií, čerpadly, ventilátory a to mi připadá poněkud křehké...
Odkazy:
nakladatelství Grada Publishing, Praha 2013, ISBN 978-80-247-4243-4, cena 229 Kč
P. S. ta izolace – dřevovláknité desky.
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.