Wuwejův zápisník

Lomografie pro Android

21.01.2012 22:10, Wu | tvorba | telefony | komentáře -

Úplně poprvé jsem tento pojem - lomografie - zahlédl na Svědkově blogu. Fotografie mě zaujaly, mají opravdu kouzlo, zkreslují realitu tak nějak ... umělecky.

lomo Hlavní nádraží Praha

Podle článku Příběh LOMO na stránkách lomography.cz vyrobila Leningradská Optická Mechanická společnost (LOMO) malý automatický fotoaparát LC-A v roce 1983. Jenže fotografie, které produkoval, byly všechno možné, jen ne věrné. Přesycené barvy, špatná expozice nebo ostření úspěchu nepomáhaly. Nicméně po pádu železné opony údajně skupinka rakouských fotografů jeden aparát vyzkoušela a objevila umělecký potenciál přístroje, dnes je prý lomografie celosvětové hnutí.

lomo Bajkal Pardubice

Svědek psal o aplikaci Hipstamatic, která pomocí filtrů a programových deformací lomografické efekty simuluje na mobilním telefonu iPhone. Jakožto uživatel telefonu s Androidem jsem si článek přečetl a se zájmem prohlédl fotky, ale dál se tím nezabýval. Až do chvíle, kdy mi hlavou bleska myšlenka, že pro Android musí nějaká taková aplikace existovat také.

lomo telekomunikační věž Pardubice

Google mi předhodil stejný dotaz v diskuzi a hned jsem byl moudřejší. Aplikace FxCamera a Camera Illusion, obě zdarma. Vyzkoušel jsem a zůstal u FxCamery, jejíž funkce „ToyCam“ je přesně to, o čem mluvím.

lomo Palackého třída Pardubice

12345
1327180200000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online