Wuwejův zápisník

Muzeum zla (Muzeum zločinu)

12.04.2011 00:47, Wu | odkazy | komentáře -

Muzeum zločinu jsou stránky, mapující největší kriminalistické případy historie i současnosti a přidávající řadu zajímavostí z kriminalistiky. Dozvíte se tak namátkou o Babinském i Čikatilovi, Mansonovi i Kajínkovi a dalších zhruba šedesáti případech.

Muzeum zla - screenshot

Další kriminalistické informace zahrnují například dokumentaci soudní pitvy, identifikaci pomocí DNA, daktyloskopie, balistiky, vyšetřování stresu zemřelých nebo přehled trestů smrti v ČR.

Stránky obsahují fotodokumentaci a záběry jsou často drastické, proto si vstup dobře rozmyslete. Nicméně pokud se například chystáte psát thriller či detektivku, je to zdroj mnoha potřebných informací.

Autorem stránek je vrchní komisař kapitán JUDr. Miloslav Jedlička, učitel kriminalistiky Střední policejní školy MV v Brně. Důvodů pro zřízení stránek má několik, ve zkratce:

  • přesvědčení, „že je nutné lidem na skutečných případech přiblížit nebezpečí zločinu
  • neuvěřitelný amatérimus a diletanství některých novinářů
  • snaha „vzdát hold všem policistům, kriminalistům, státním zástupcům a soudcům, kteří se odvážně, důsledně a s plným nasazením rozhodli proti zločinu bojovat
  • pokus „dokázat, že česká kriminalistika patří mezi ty nejlepší v Evropě, ne-li ve světě

(citace pocházejí ze stránky o autorovi)

Aktualizace 31.10.2011: Muzeum zločinu je moemntálně uzavřeno kvůli vyšetřování - někdo vykrádal jeho obsah a M. Jedlička se oprávněně brání. Tak si alespoň přečtěte rozhovor na webu Sekuriťáci.

12345
1302562020000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online