Wuwejův zápisník

Další každodenní zázraky

19.09.2010 23:20, Wu | praktické | odkazy | komentáře -

Už jsem tady psal o věcech, jejichž úžasnost si pravidelně uvědomuji (poprvé, podruhé). Od té doby jsem si všiml i dalších - tentokrát v autě a na internetu.

Auto

Celé léto, při každé jízdě, zase a znovu chválím klimatizaci. Bez ní je ježdění v létě utrpení. Slýchal jsem názory, že klimatizace je zbytečná investice, že stejně nepomůže apod.

Jsou to hlouposti. Klimatizace je nutná a je skvělá. Jen motor si příště pořídím silnější, aby tak necvičila s výkonem.

Druhá geniální věc je navigace. Asi říkám všeobecně známou věc, ale sám jsem se jí dlouho bránil. Tvrdil jsem, že při tak malé frekvenci jízd nemá význam.

Jak moc jsem se mýlil! Neuvěřitelné pohodlí, mapa neustále před očima, pokyny hlasem i obrazem. Jízdy na neznámá místa přestaly být stres. Jak jsem bez ní vůbec mohl jezdit?

Internet

I při práci na internetu si často uvědomím, jak skvělé věci máme k dispozici. Tak předně mapy na mapy.cz. Základní, turistická a zejména fotomapa v obrovském měřítku.

Není nad to se předem podívat, jak to kde vypadá, kudy povede trasa výletu, jak vypadají křižovatky a vlastně cokoliv vás napadne.

A poslední fantastická věc - meteoradar (ČHMÚ). Nevím jaká je vaše zkušenost, ale předpověď počasí u nás prostě neplatí. Ani na druhý den, natož s delším výhledem. Už jsem úplně rezignoval a využívám výhradně radar. Ráno se podívám, jestli někde nad republikou neprší a jakou rychlostí srážky postupují a podle toho se zařídím.

12345
1284931200000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online