Wuwejův zápisník

Soutěž o knihu Aby vše klapalo

09.03.2010 22:54, Wu | knihy | komentáře -

Možná jste už slyšeli o jedné z nejvlivnějších současných time managementových technik - GTD (Getting Things Done). Vytvořil ji David Allen; já už ji tady na blogu zmínil v recenzi Allenovy první knihy Mít vše hotovo. V listopadu vyšlo pokračování Aby vše klapalo, které metodu GTD zevrubně probírá a doplňuje spoustu praktických tipů. Protože ale nevynechává ani základy, je vhodná i pro lidi, kteří o GTD nikdy neslyšeli. Souhrou okolností se mi doma sešly dva exempláře a proto jsem se rozhodl jeden z nich věnovat vám, čtenářům tohoto blogu.

Obě knihy vydalo nakladatelství Jan Melvil Publishing, které se na podobně praktické knihy specializuje - z jeho nabídky jsem si pořídil ještě Nápady na ubrousku o tom, jak dělat efektivní nákresy a prezentovat své myšlenky vizuální formou. To je mi blízké, nemám rád promítání hotových schémat, raději je přímo interaktivně vytvářím při prezentaci. Po úspěchu knihy Mít vše hotovo nakladatelství dokonce spustilo a provozuje web Mít vše hotovo zaměřený nejen na GTD, ale šířeji na vše, co pomáhá zvládat úkoly.

Knihu vám sice chci věnovat, ale úplně zadarmo nebude. Víte co jsou to myšlenkové mapy? Výborný úvod najdete v článku Libora Kříže. Tento názorný a účinný zápis (zakreslení) hierarchických informací se dá využít ke zpracování téměř čehokoli. A protože se tady na blogu věnuji knihám, půjde o obsah knihy. Vyhlašuji tedy soutěž o nejlepší zpracování vaší oblíbené knihy do myšlenkové mapy. Vítěz soutěže dostane zbrusu novou knihu Davida Allena Aby vše klapalo. Druhé místo obdrží knihy z mého antikvariátu dle vlastního výběru v souhrnné ceně do 150,-, třetí místo taktéž knihy z antikvariátu, v ceně do 75,-.

Další podrobnosti:

Ty poslední dva body znějí podezřele, ale není třeba se bát, je to jen má pojistka. Jakékoliv zpřesňující otázky - určitě jsem na něco zapomněl - pokládejte v komentářích, odpovím na ně a zároveň článek zaktualizuji.

Aktualizace:
  • 11.3.2010 - změna formulace o zařazení do soutěže. Původně „budou odeslané v době soutěže“, nově „přijdou v době soutěže“. Jednak nemůžu zodpovídat za případnou prodlevu mailserverů, jednak by se čas odeslání dal podvrhnout a kdykoliv po skončení soutěže by někdo mohl poslat svůj příspěvek.
  • 31.3.2010 - soutěž prodloužena do 9.4.2010 24:00
12345
1268171640000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online