Wuwejův zápisník

Alarm při nízkém stavu baterie notebooku a Windows Vista

24.01.2010 22:30, Wu | počítače | komentáře -

Slýchával jsem vtípky a narážky na to, že Microsoft občas označuje chyby jako vlastnosti, ale moc pozornosti jsem tomu nevěnoval. Jenže...

Při minulém upgradu jsem pořídil notebook s Windows Vista, který dost času tráví osaměle, rozumějte „nesedí se u něj pořád, ale je zapnutý“. Když se stalo potřetí, že se mu vybila baterie aniž by si toho někdo všiml, a já přemýšlel, proč je vypnutý a proč nejde zapnout, dostal jsem výborný nápad - zapnu zvukovou signalizaci nízkého stavu baterie.

První oříšek bylo ve Vistách najít, kde se vlastně nastavují podrobnosti pro práci s baterií. Když se to povedlo, zjistil jsem, že signalizace zapnutá je. Ale nevím jaká; nevybírá se, jestli je to dialog, plovoucí okénko v tray nebo něco jiného.

Windows Vista - možnosti napájení

Další pokus byla zvuková schémata - našel jsem položku „Varování při nízkém stavu baterie“, vybral zvuk, jaký bych si představoval, potvrdil a ...

Windows Vista - zvuková schémata

A nic! Baterie se vybila, notebook vypnul a ani nepípnul. Zkusil jsem to ještě jednou, se stejným výsledkem, a pak se vrhl na internet. Přes Windows Client TechCenter diskuzi jsem se dostal k článku "Low" and "Critical" battery alarms do not sound on a Windows Vista based computer na stránkách technické podpory Microsoftu. A podržte se, odpověď zní „This behavior is by design.“ neboli „Takto bylo chování navrženo.“ Zvolené zvuky ve zvukovém schématu nejsou standardním ukazatelem stavu baterie používané a jsou určeny pro aplikace třetích stran.

Takže jsem stáhl a nainstaloval BatteryAlarm, doporučovaný ve zmíněné diskuzi, a mám teď dvojí měření - ale zvukové upozornění funguje. Mimochodem, Battery Alarm podporu od Microsoftu (ve zvukovém schématu) nepoužívá, vybírá a ukládá si zvuk sám. Skutečně by mě zajímalo, kolik aplikací třetích stran se tím řídí. Pokud nějaké takové jsou.

Battery alarm

12345
1264368600000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online