Wuwejův zápisník

Ondřej Netík: Zelený skřítek a děvčátko jménem Diana

21.09.2007 17:52, Wu | knihy | komentáře -

obálka knihy Ondřej Netík: Zelený skřítek a děvčátko jménem DianaUž dlouho se mi nestalo, abych takhle dokonale sáhl vedle. Četl jsem, četl a pořád nic. Téma mi nic neříkalo, zpracování mi nic neříkalo, až jsem to asi po stovce stránek vzdal - a to dělám opravdu výjimečně (co se týče dočítání knih hraničí má disciplína se sebemrskačstvím).

Přitom se mi nezdá, že by to bylo napsané špatně. Stručná zápletka: sledujeme děvčátko Dianu, které se dostalo do podivného sanatoria. V sanatoriu se děti starají o sebe navzájem, jen každé ráno je vizita. Lékaři ordinují dávky léčiva, po němž mnohé děti umírají. Dianu na noc připoutávají, každou noc přichází velký černý pes, který ji roztrhá a ona všechno zapomene. Navštíví ji Malý princ, baví se o dvoře Červené královny, jiný dvůr ji vymění, ve sklepení jsou velké komnaty... Postupem času se ukáže, že všechny děti jsou napůl skřítci, že mají druhou identitu v chimérickém světě a právě tam jsou všechny dvory, černí psi a mnohá nebezpečí. Oba světy se prolínají...

Anotace ze stránek nakladatele: „Právě držíte v ruce temně-pohádkový příběh ze "současnosti", který bývá označován jako moderní fantasy.
Nebyl psán pro děti, i když ty snadněji přijmou jeho ponurou atmosféru. I jejich chápání je popsaným událostem blíže. Ony věří a žijí ve světě, který jsme my, "dospělí", raději dávno zapomněli. Tento příběh je cestou zpět, hledání našich zapomenutých dětských snů. I když nalezení se může ukázat jako velmi nebezpečný a děsivý počátek mnohem větších událostí.
Vítejte v sanatoriu pro choromyslné Darkwood, v němž se skrývá druhý svět s ještě podivnějšími obyvateli, než jsou jeho pacienti. Zapomeňte na logiku i jistotu, že určité věci nemohou existovat.

Recenze má kniha pochvalné:

Takže opravdu nevím, co si o Zeleném skřítkovi myslet. Holt to není čtení pro mě.

12345
1190389920000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online