Wuwejův zápisník

Nová tiskárna a doprovodné radosti

05.02.2006 22:45, Wu | počítače | komentáře -

Moje prastará dýchavičná inkoustová tiskárna (Apollo 1200) už pomalu dodělává. Ne že by netiskla; na to, že papíry musím dávat po jednom, neboť podavač je zásadně bere po dvou až po třech, jsem si už dávno zvykl, že poslední dobou zasychá inkoust (možná to je špatný druh, nebo zlobí opakovaně plněná cartidge) by se zvyknout dalo taky, otřením trysek se většinou rozepíše, ale že už cartridge nepoznává, to je problém. Desáté opakování cyklu - vyndat hlavu, očistit, dát zpátky, stisknout tlačítko, počkat až tiskárna hlavou párkrát zavrtí a opět ji vystrčí zpět, blikajíc kontrolkou na výměnu - to není něco co bych chtěl absolvovat pokaždé, když potřebuju vytisknout jednu stránku.

Naběhl jsem do obchodu s tím, že potřebuju obyčejnou inkoustovou tiskárnu, že fotky tisknout nebudu, že potřebuju aby uměla tisknout i se samotnou černou náplní, a taky že musí být dost úzká, maximálně 19 cm, aby se mi vešla do police, kterou jsem na ni vyhradil v nábytku. Měli, ukázali, změřili a hned jsem si ji odnesl - HP DeskJet 3940. Zásobník na papír se vyklápí dopředu, je to USB, uvnitř jsou dve cartridge, jedna barevná, druhá černobílá.

V pohodě, série otravností teprve číhala v záloze. Například objem cartridge pět mililitrů. To si dělají srandu, ne? Do Apolla jsem běžně dával 40 ml zásobník. Osmkrát menší objem a jen o polovičku menší cena. Jo, marketing za těch šest let udělal výrazný krok vpřed.

Natahal jsem kabely, umístil tiskárnu a ejhle. Další nedomyšlenost. Kabely trčí rovně dozadu ještě o pět centimetrů. Co je mi platné, že tiskárna samotná se tam vejde. To staré Apollo mělo kabely zapuštěné ve výklenku a vedené do boku. Jo jo, budu předělávat poličku.

Ovladače. Tiskárna se identifikuje, XPčka si řeknou o ovladače, na CD je najdou, dokonce podepsané od Microsoftu, já je vyberu, chvilku se instalují, pak napíší dialog že hotovo A ZÁROVEŇ se spustí instalace něčeho monstrózního. Jakési HP Problem Solution Center, HP Image Zone Express a další. Trvá to asi deset minut, zaseká to systém vším možným včetně .NET frameworku a nacpe další hovadinu do system tray (Prý když to vypnu, tak nemusí fungovat některá tlačítka a funkce. Vzhledem k tomu, že tiskárna má jediné - on/off - mě to opravdu netrápí.). A když TO chci odinstalovat tak to co? Nejde. Zasekne se v půlce a konec. Několikeré opakování prokládané restarty nezabralo, nakonec jsem se obrátil na Obnovení systému XP (dar z nebes) a vrátil se ke stavu před instalací. V druhém kole jsem byl rychlejší, hned jak se doinstalovaly ovladače a spustila se ta druhá věc, jsem přes správce programů poshazoval všechny instalační procesy (stihl jsem to díky firewallu, kteý se mě zeptá, jestli program smí spustit jiný program, což instalátor na začátku obvykle dělá).

A bylo to. Tiskárna tiskne, žádnou pofidérní "přidanou hodnotu" nepotřebuju a nechci. Ale proč mi nedali vybrat?

12345
1139175900000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online