Wuwejův zápisník

Michael Haag: The Durrells of Corfu

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2023-10-19 20:21:12
To chápu a je to u nás dost podobné. Seriál je geniální, má skvělou atmosféru, je vtipný i vážný zároveň, vzácná kombinace.
Alexandrijský kvartet mám rozečtený, je to mimořádné dílo. Zatím jsem přečetl první díl, Justinu a jsem na začátku Balthazara. Moc se mi to líbí, jak obraznost, tak přelévání vzpomínek, připomíná Prousta i Joyce (možná i další, které jsem ještě nečetl), ale je svébytný. Nominace na Nobelovu cenu byla na místě.
(Kdo by to do Larryho z Gerryho vzpomínek řekl, že.)

Citace ze zápisníku: Noření se do vzpomínek, kypící život jako to rozpálené město plné všech zážitků i bídy, neřestí i ušlechtilosti. Slunce, prach a vášeň.
(ovšem celý článek bude za dlouho, má to skoro tisíc stránek a rozhodně se nedají hltat)
tengu53
2023-10-19 17:35:41
Díky za tip na knihu, ten seriál je pro mě výjimečný v tom, že se líbil jak mě, tak manželce i dětem, což se u nás moc často nestává. Přečetl jste někdy něco od Lawrence Durrella? Zkoušel jsem několikrát Alexandrijský kvartet, ale bez úspěchu...