Wuwejův zápisník

Emoji na blogu

19.10.2020 22:20, Wu | počítače | o blogu | komentáře -

Po klasických smajlících a řadě proprietárních emotikonů v nejrůznějších sociálních sítích se nakonec objevila jakási standardizace, využívající volných částí z Unicode. Každý kód má přiřazený význam a k němu pak daná platforma dodává svůj obrázek. Jsou si vesměs podobné, projeďte si tuhle stránku s ukázkou klasického smajlíka.

(Mimochodem který se vám nejvíc líbí? Mně asi Samsung.)

Protože už Emoji dnes podporuje všechno, od mobilů přes prohlížeče až po e-mailové klienty, nemohl jsem zůstat pozadu a po troše googlení je povolil i tady.

Je to vlastně unikódový znak (pouze enkódovaný), problém se tedy smrskl na dohledání, proč je ochrana proti podvržení funkčního kódu do komentáře (XSS) vyhodí. Bylo to nakonec jednoduché, ta funkce totiž už dnes umí zabránit opětovnému zakódování již kódovaných entit (takže tohle už by se nemuselo stávat). Stačilo parametrem určit, že double_encode nechci.

Takže teď můžete Emoji vkládat do komentářů, měly by se zobrazit.

Již zmíněný web emojipedia.org vám je hezky ukáže a tlačítkem „Copy“ si znak zkopírujete do schránky.

Jediný háček je, že když mají stejnou velikost jako okolní písmo, jsou strašně maličké. K tomu, abych je zvětšil, je v textu musím poznat a obalit nějakým HTML tagem, jenže čísla unicode znaků nejsou spojitá. Prozatím jsem to zkusil hrubou silou a kdykoliv najdu unicode enkódování &#ČÍSLO;, obalím ho tagem span s kaskádovým stylem, který ho zvětší. Přinejhorším to bude zvětšovat i jiné znaky…

12345
1603138800000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online