Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.
2007-01-03 15:22:54
Všechno nemusím, to rozhodně ne, ale ve svém sci-fi období jsem od něj přečetl leccos. Zpěv vzdálené země dokonce několikrát (taky se k němu někdy vrátím).
Díky za názor, s těmi pokračováními to tedy nebudu přehánět :).
~
2007-01-03 15:10:16
Wu, Lojzo: pokud není ACC VÁŠ autor, od kterého prostě musíte číst všechno, pokračování radši nečtěte. To platí o Vesmírných odyseách i o Rámovi (na Rámových dalších dílech spolupracoval Gentry Lee, teda já si myslím, že je spíš napsal na námět ACC). Každý další díl je slabší, podle mého názoru divočejší a... chtěla jsem napsat "nepravděpodobnější", ale pak jsem si uvědomila, že v druhém a ještě více třetím díle Odysey spekuluje s existencí života na Jupiterově oběžnici Europě a že současné teorie připouštějí možnost existence vody v tekutém stavu hluboko pod ledovou krustou, která tvoří povrch této oběžnice. A kde je voda, může být i život.
Povídku Devět miliard Božích jmen znám z povídkového cyklu Zpráva o třetí planetě, který pokud se nemýlím uzavírá (četla jsem ji už mooooooooooc dávno).
Z knih ACC mám nejraději 2001čku (asi pro ten filozofující konflikt člověk vs. computer a pro těžko uchopitelný závěr, který si každý může vyložit dle svého - ve filmu i v knize) a Rajské fontány (poměrně realistický příběh se odehrává vesměs na Zemi; a zase - myšlenka tzv. kosmického výtahu byla před časem "znovuobjevená" coby hypotetická alternativa k raketoplánu).
~
2006-12-30 04:05:20
... "Rajské fontány" je skvělá kniha ... mám jí zrovna ve dvoj vydání s "2001: Vesmírnou odyseou" ... je to moc hezké "pro kontrast", číst to takhle za sebou ...
~
2006-12-29 22:26:48
kryska: koukám na přehled vysílání filmu v české televizi, zdá se, že jsem ho v září prošvihl a tudíž si ještě počkám :). Setkání s Rámou jsem četl, ale je to moc dávno na to, abych si pamatoval víc než zápletku.
lojzo: Devět miliard božích jmen, tak se jmenovala jedna povídka, že? Mám pocit, že ji zařadili Pauwels a Bergier do Jitra kouzelníků a dost mě oslovila :)
~
2006-12-29 20:23:07
Wu: Tie pokračovania snáď ani nemusíš čítať, mne pripadali ako typická "nastavovaná kaša". Radšej toho Rámu, Rajské fontány alebo vynikajúci poviedkový výber Devět miliard božích jmen.
A ešte oprava: v prvom komentári som splietol dve knihy dohromady. "Ztracené světy 2001" je popis vývoja pri písaní "Odysey" a "Zpráva o třetí planetě" je práve horeuvedená kniha poviedok (za socíku u nás vyšla pod týmto ideologicky nezávadným názvom). A ešte Clarke napísal aj Novú správu o tretej planéte - to nie je scifi, ale futurológia.
~
2006-12-29 20:04:25
ten film doporučuju velmi, fakt mě dostal. (On mě vlastně dostal každý film od Kubricka :o))
BTW - Už ´si čet´ Setkání s Rámou? Můj favorit :o))))
~
2006-12-29 17:34:57
Tak to nevím, film jsem ještě neviděl, nemohu soudit :). Ale než se k němu dostanu, přečtu si i pokračování Odysey.
~
2006-12-29 17:23:04
Doteraz som sa nerozhodol, či sa mi páči viac kniha alebo film. Ale oboje veľmi. :-)
Clarke napísal aj knihu "Správa o tretej planéte" s podtitulom "Stratené svety 2001" (nemám ju momentálne poruke, takže možno ten názov nie je presný), kde popisuje genézu vzniku "Odysey" - knihy aj filmu. Tiež veľmi zaujímavé čítanie.
~