Wuwejův zápisník

Posledních 10 komentářů

Nejnovější komentář je jako první.

Pedram Shojai: Městský mnich
Wu
2018-04-18 20:32:19
Dovolené, to znám. Ony i výlety - ačkoliv jsem nakonec byl rád, že jsem něco viděl - pro mě nejsou odpočinek. Abych odpočíval, potřebuji "někde být", nikoliv "někam jít". Ale uvědomit si to mi docela trvalo.

K tomu konci - pěkně se to člověku v hlavě poskládá, že. Jsem rád, že Ti to kniha pomohla uvidět.

No a hlavně, uvědomit si problém je první krok k jeho vyřešení. A dost často je to krok nejtěžší.
Nové železo 2018
Wu
2018-04-18 20:28:49
Kryťák je nejlepší! :)
No a co se týče toužení a bažení... ajťáka v sobě prostě nezapřu, no :)
Pedram Shojai: Městský mnich
barča
2018-04-18 11:32:43
a ještě na slovíčko :-)
jsem téměř na konci knihy. Skvělé a ještě skvělejší - tím čtením přichází veké obrovské Aha. Naprosté uvědomnění si té obří oddělenosti od přírody. když to takhle píšu zní to jako klišé. ale díky knížce docvakává to pochopení toho našeho zacyklení se, stagnaci všeho. Nedokážu to popsat, ale přesně jak to v té knize je popsané a vysvětlené propojenost všeho se vším - tak můj mozek v tomhle dostal obrovskou ránu, hlubší a hlubší.

Shrnu to tím, že ano, tahle knížka skutečně jednoduše a efektivně (pro mě velmi efektivně) vysvětluje vše jak funguje. Velmi komplexní. Otevírající oči. Kam se naše civilizovaná západní vyspělá společnost dostala a kam vlastně směřuje, k pozvolnému upadku člověka jako takového díky všelijakým vymoženostem. a hlavně dává nenásilný návod, jak z toho postupně ven.
Nové železo 2018
André Pulgar
2018-04-17 14:23:39
Nové železo 2018
André Pulgar
2018-04-17 14:16:00
"Nové železo ... v jedné třetině textu jsem račal toužit ..."

Nějak mi to připomíná Krytena z Červeného trpaslíka, co si jednou takhle listoval nákupním katalogem a zahořel vášní (i provedl fotodokumentaci toho, jak se to na něm projevilo) pro dvoukomorový vysavač s turbosáním :-)
Pedram Shojai: Městský mnich
barča
2018-04-17 09:49:56
a protože jsem na sebe tvrdá, ještě k tomu stresu a vražednýmu tempu se umím pořádně vyhladovět :-( saláty.....no a energie na nule a přidat si další aktivity, abych teda vypadala....další ubytek energie....jo, dělám to vlastně všechno tak jak se nemá a pak se jen divím, že je to tak jak to se mnou je :-( a ještě mám pořád pocit, že si neumím nic pořádně zorganizovat věci a nestíhám, místo toho co bych jednoduše něco vypustila.....a samozřejmě mi záleží na tom co si o mě myslí okolí.....podle knížky jsem ztracenej případ :-(

no, je stále se co učit a na sobě pracovat, zvláště konečně na prospěchu chvíli vlastním. (což se samozřejmě od zdr. sestry neočekává, že, myslí vždycky na jiné.....empatická, vstřícná....pro mě učit se být trochu sobec.)
Pedram Shojai: Městský mnich
barča
2018-04-17 09:43:17
a o mých dovolených nemluvě :-( přesně jak je psáno, konečně žít život, který mu utíká v tý šedi služeb - všechno dohnat. takže dovolená - samá aktivita, poznávání a zážitky , odpočinek nula.
moc se mi líbí povídání o poustevničení v lese, procházky, klidné posezení u vody apd.
nebo jen číst knížku, spát a za ničím se nehnat. nojo, všechno je to v hlavě včetně touhy po životě a srovnávání se s jinými. :-( a nemohla jsem si nevzpomenout na Karpatské hry :-)

spousta práce pro mě, z té knihy.....postupně si to přepínat v hlavě z mých šíleností, v čem jedu i díky okolí.....nároky apd.
Nové železo 2018
Wu
2018-04-17 09:10:36
Bez návodu bych měl strach, ale ten časopis hodně pomohl...
Ano, CPU má jenom plošky. Jestli jsou na desce piny jsem moc nezkoumal, prohlížel jsem jen procesor.
Pedram Shojai: Městský mnich
Wu
2018-04-17 09:06:34
Ahoj, tak to je krásné zhodnocení knihy, díky.
Ty kazuistiky jsou opravdu výborné, dokonale názorné, také jsem se v několika z nich poznával. Jsem rád, že jsem se v knize nespletl.

Tvoje situace je tedy na pováženou, na chronickou únavu bacha. Střídání váhy je také jasné, stres, volání těla po odpočinku, které ale člověk vyhodnotí jako chuť na sladké, to ovšem nepomůže a tak pořád dokola. Držím palce, aby Ti rady z knihy pomohly.
Pedram Shojai: Městský mnich
barča
2018-04-17 08:56:55
s tou mojí váhou je to jak na houpačce. za půl roku 12 kg dolů a pak zase nahoru. dokola. už asi tři roky - závislé na stresu. :-( energie v obou případech při shození váhy i nabrání nic moc :-(

Posledních 10, 20, 30, 50 komentářů.