Wuwejův zápisník

Čtyřlístek 666 - Dětem vstup zakázán

30.07.2016 00:01, Wu | komiksy | komentáře -

obálka Čtyřlístek 666Jubilejní ďábelské číslo 666 vydalo v roce 2003 pro vlastní potřebu „Sdružení přátel Čtyřlístku“ a nechalo v něm vyplout na povrch vše, co v klasickém dětském komiksu nenajdete a najít nemůžete. Sex, násilí, vulgarity; vše, co se probouzí s koncem dětství.

Obsahu a tématům se nedivím, jsou zcela pochopitelné; snad každý fanda Čtyřlístku, mne nevyjímaje, si určitě během dospívání položil otázku na sexuální život oné čtveřice (o studii na téma rodinného uspořádání jsem tu už psal v článku Análně-genitální pojmenování v dětských seriálech).

Kvalita příběhů kolísá po grafické i dějové stránce, vyčnívají první a poslední, které jsou výborné. V prvním (A Saigon Tribute – Štěpán Kopřiva, Adolf Lachman) je excelentní grafické ztvárnění, posuďte sami:

Čtyřlístek 666, str. 6

Poslední (Haló, tady ufon! – Dan Černý) je zase zdařilá a dobře nakreslená parafráze na jeden z příběhů, kdy se z vesmírné lodi – na rozdíl od předlohy – vyklube bytost ne zcela přátelská.

Pro podrobnou recenzi Ondřeje Bláhy si zajděte na komiks.cz a pokud jde o samotný Čtyřlístek 666, předpokládám, že s nákladem 111 výtisků je to dnes nesehnatelná rarita, takže vám nezbývá, než se podívat po internetu...

12345
1469829660000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Sledujte také

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online