Wuwejův zápisník

Čtyřlístek 666 - Dětem vstup zakázán

30.07.2016 00:01, Wu | komiksy | výběr z knih | komentáře -

obálka Čtyřlístek 666Jubilejní ďábelské číslo 666 vydalo v roce 2003 pro vlastní potřebu „Sdružení přátel Čtyřlístku“ a nechalo v něm vyplout na povrch vše, co v klasickém dětském komiksu nenajdete a najít nemůžete. Sex, násilí, vulgarity; vše, co se probouzí s koncem dětství.

Obsahu a tématům se nedivím, jsou zcela pochopitelné; snad každý fanda Čtyřlístku, mne nevyjímaje, si určitě během dospívání položil otázku na sexuální život oné čtveřice (o studii na téma rodinného uspořádání jsem tu už psal v článku Análně-genitální pojmenování v dětských seriálech).

Kvalita příběhů kolísá po grafické i dějové stránce, vyčnívají první a poslední, které jsou výborné. V prvním (A Saigon Tribute – Štěpán Kopřiva, Adolf Lachman) je excelentní grafické ztvárnění, posuďte sami:

Čtyřlístek 666, str. 6

Poslední (Haló, tady ufon! – Dan Černý) je zase zdařilá a dobře nakreslená parafráze na jeden z příběhů, kdy se z vesmírné lodi – na rozdíl od předlohy – vyklube bytost ne zcela přátelská.

Pro podrobnou recenzi Ondřeje Bláhy si zajděte na komiks.cz a pokud jde o samotný Čtyřlístek 666, předpokládám, že s nákladem 111 výtisků je to dnes nesehnatelná rarita, takže vám nezbývá, než se podívat po internetu...

12345
1469829660000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online