Wuwejův zápisník

Jak pojmout vydání eKnihy?

16.11.2012 23:44, Wu | o blogu | komentáře -

Před časem jsme tu mluvili o vydání výběru z tohoto blogu v podobě elektronické knihy. Když jsem o tom začal uvažovat trochu do hloubky, ukázalo se, že to není vůbec jednoduché. Vlastně nevím, jak by ten výběr měl vypadat, co by měl obsahovat.

Měl by to být řez napříč kategoriemi omezený časem, tedy „Wuwejův zápisník, rok 2005“?

Výhoda je, že půjde o reprezentantivní průřez, že tam budou zastoupená všechna témata, kterých se tu více či méně dotýkám. To je zároveň také nevýhoda, protože přece jen u knihy je běžnější a očekávanější jedno téma, monografičnost. Také tu mám pár článků nebo sérií, které se přelévají mezi ročníky, co s nimi? Být přísný a ponechat jen příslušný rok? Nebo takovou sérii vložit celou?

Řešení by mohlo být namísto ročníků jít po kategoriích, tedy „Wuwejův zápisník, knihy“ nebo „Wuwejův zápisník, praktické“. Přelévání mezi ročníky by už problém nebyl, roztříštění témat také ne - koho by nezajímaly knihy, ale politika ano, stáhl by si příslušnou publikaci.

Trochu problém by byl rozsah, některé kategorie jsou opravdu rozsáhlé, jiné poměrně malé. Ale vložení více kategorií do jedné knihy je myslím akceptovatelný přístup. A aby kniha o knihách nebyla mnohem větší než všechny ostatní, omezil bych výběr také časově, třeba na prvních pět let blogu.

Napadá mě ještě jeden pohled - témata. Články sdružuji i napříč kategoriemi podle toho, s čím souvisejí, co je spojuje. Například Japonsko nebo přežití. Nebyl by tohle nejzajímavější pohled? Vynechal by ovšem spoustu článků, které takto sdružené nejsou...

Protože tohle sám nerozhodnu, poprosím vás, objednatele eKnih zejména, o vyjádření v komentářích. Stačí napsat možnost, nebo možnosti podle pořadí od preferované:

  1. po ročnících nebo víceročnících; striktně („Wuwejův zápisník, rok 2005“)
  2. po ročnících nebo víceročnících; co se přelévá, to začlenit
  3. po kategoriích; co kategorie, to jedna kniha („Wuwejův zápisník, praktické“)
  4. po kategoriích; co velká kategorie, to kniha; více malých kategorií v jedné eKnize
  5. po tématech; nesdružené vynechat
  6. po tématech; nesdružené viz. 1-4 (tady hlasujte výběrem správné kombinace, např. 6-4)
  7. jinak (jak?)
12345
1353105840000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online