Wuwejův zápisník

Za které weby byste byli ochotní platit?

13.10.2012 00:17, Wu | odkazy | média | komentáře -

Už asi půl roku si nad jistými weby říkám, že jsou natolik unikátní, přinášejí tak erudované informace a články, že pokud by měly zmizet nebo pokud by se uzavřely, byl bych za ně ochotný platit. Téma asi visí ve vzduchu, nedávno se objevila na Lupě glosa Davida Antoše, následně na ni reagoval Patrick Zandl článkem o redakční žurnalistice a pak ještě jedním nad dobrovolnými příspěvky na obsah Marigolda, teď naposled zase Jiří Hlavenka.

A tak jsem si - až dosud mentální - seznam začal zapisovat. Je toho poměrně málo, ale to je dané modelovou situací. Uvažuji existenci nezpoplatněných alternativ a v podstatě hledám weby, které bych chtěl raději než náhražku a to i za poplatek. Kdyby byly zpoplatněné všechny weby a já bych vybíral takové, bez jejichž obsahu se neobejdu, byl by seznam samozřejmě mnohem delší.

Platil bych za analýzy Jiřího Hlavenky - snad každý článek, který jsem si přečetl, mi ukázal nějaký nový úhel pohledu, podpořený fakty, o nichž jsem neměl tušení. A často to jsou opravdu velká překvapení, naposledy církevní restituce.

Platil bych za Českou pozici - tak si představuji profesionální články a komentáře a jsou to v podstatě jediné noviny, které sleduji.

Pokud se trochu odkloním od novinařiny a podívám se na další služby, pak bych patrně platil za mapy.cz, používám je velmi často a ze všech dostupných alternativ mi vyhovují zdaleka nejvíc. Ptačí perspektiva mě nepřestává fascinovat. A protože na internetu i nakupuji, hojně využívám Heuréku, ať už k výběru eShopu, nebo pročítání názorů lidí. I to by se myslím vyplatilo.

To jsou weby, u nichž jsem si jistý. Ty, u kterých bych přemýšlel, by byly:

  • Doporučená denní dávka a Drkot. Obojí jsou komentované výběry zajímavých odkazů, oba tvoří lidé, které se vyplatí sledovat.
  • iLiteratura, z níž čas od času načerpám tipy na mimořádně působivá díla současné literatury.
  • Idées fixes kvůli myšlenkám Petra Koubského

A z blogů? To je těžká volba; jeden ale vyčnívá, upřímnou autentičností a kvalitním obsahem. Život v souladu se zemí. Tady bych o předplatném také uvažoval.

Který z vámi navštěvovaných webů byste si nenechali vzít?

12345
1350080220000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online