Wuwejův zápisník

Nejnebezpečnější zvíře Afriky

11.10.2011 23:15, Wu | příroda | komentáře -

Malá hádanka na začátek - víte které zvíře Afriky má na svědomí nejvíc lidských životů a je z tohoto pohledu nejnebezpečnější? Není to ani lev, ani krokodýl, je to ...

Hroch obojživelný

Hroch obojživelný.

Alespoň to tvrdí zdroje internetové i tištěné. Pojal jsem podezření, že se jedná o nejnebezpečnější zvíře z lovených (velkých savců) a zkoušel najít nějakou statistiku, ale marně, články na Internetu jen opakují stejné tvrzení. Ať tak nebo tak, pořád je hroch jedno z nejagresivnějších zvířat.

Kdo by řekl, že tento dobromyslně vypadající tlusťoch je ve skutečnosti nerudný, náladový a agresivní; že na jakékoliv narušení teritoria reaguje útokem? Dobrá, možná jste už věděli, o jaké zvíře se jedná, ale věděli jste také tohle?

Většina ostatních zvířat má dost rozumu na to, aby hrocha nenapadala. Hroši bývají velmi nedůtkliví, zejména v mládí. Lvy zabíjejí tak, že je ponoří hluboko do vody a utopí je, krokodýly rozkousnou vejpůl a žraloky vytáhnou z vody a udupají je.“ (John Lloyd, John Mitchinson: Kniha všeobecné nevědomosti, str. 93)

A pokud vám to, stejně jako mně, připadá trochu nadsazené, vězte, že na YouTube jsou k nalezení videa se zahnáním krokodýla i lva. Jen ti žraloci jsou podivní... ačkoliv, proč by se hroch nemohl cachtat někde u ústí řeky do moře, a proč by se tam žralok nemohl připlout podívat, co mu řeka přináší? Potvrzené jsem to ale nenašel. Zato jsem našel nějakou animaci z cyklu BBC, v němž analyzují, jak by asi dopadl souboj dvou různých zvířat - a postavili proti sobě hrocha s žralokem bělavým.

Hroch obojživelný

Obojí foceno 20.7.2003 v ZOO Praha

12345
1318367700000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online