Wuwejův zápisník

Závodní cyklisté a ztráta soudnosti

13.06.2010 23:44, Wu | doprava | komentáře -

Projíždím Třebechovicemi pod Orebem a v dálce přede mnou se objevuje auto s otevřeným kufrem a výstražným blikáním. Zpočátku to vypadá, že někdo zastavil a nakládá, vidím tři postavy v dresech. Když se ale dostanu blíž, žasnu - auto jede a ty tři postavy za ním jsou cyklisté v dresech a přilbách. A jedou také.

Bizarní pohled. Ano, jsou v závětří a otevřený kufr brání odporu vzduchu, ale co tím sledují? Je to trénink? Čeho, snazší jízdy? Lituji, že s sebou nemám pořádný foťák, za jízdy šteluji mobil a fotím přes volant (proto je fotka tak neostrá, je to miniaturní výřez detailu):

Cyklisté v háku za autem

Když se uvolnil prostor, začal jsem skupinku předjíždět - a divím se podruhé. To když jsem spatřil, jak blízko nárazníku se cyklisté řítí. Jestli to bylo deset centimetrů, tak je to moc. Živě si představuji, jak řidiči někdo skočí do silnice (jelo se přes město), on na to dupne a ... a má je naskládané v kufru. Pravda, přilby měli.

Šokovalo mě to natolik, že jsem zastavil a s foťákem v mobilu čekal, ža budou projíždět kolem. Pochopitelně mobilní fotohračka není na takové věci určená a času jsem také moc neměl, jeli kolem 40 km/hod, ale vzdálenost od nárazníku rozeznáte:

Cyklisté v háku za autem

Pořád přemýšlím, jestli je to u závodníků normální a jenom jsem se s tím nikdy nesetkal (to by se tak ale musely jezdit i závody, jinak to nemá význam), nebo to byl zvláštní případ, ale v každém případě to považuji za ztrátu soudnosti. Jet takhle blízko za autem je nesmyslný risk.

12345
1276465440000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online